Japońska kryptowaluta już w marcu 2019

3 169
W marcu 2019 roku, w Japonii, będzie miała premierę kryptowaluta oparta na krajowym yenie. Ma to być rozwiązanie jeden do jeden (stable coin). Projekt zainicjowała japońska grupa banków, która zapowiada, że nową walutą będzie można obracać w ponad 60 regionalnych placówkach.


J-Coin


Mizuho Financial Group to podmiot, który zamierza uruchomić własną kryptowalutę w marcu 2019 roku w Japonii. Chociaż nie ma ona jeszcze oficjalnej nazwy ani loga, znamy już kilka istotnych informacji przedstawionych przez Nikkei Asian Review.

Moneta, której start jest zaplanowany na trzeci miesiąc 2019 roku, charakteryzować się będzie brakiem jakichkolwiek zmian w kursie, nie będzie jej na giełdach, więc nie będzie podlegać zmianom cen za jednostkę. Kryptowaluta będzie odpowiednikiem japońskiego yena w  wymiarze cyfrowym, opartym jeden do jednego yena (stable coin). Można w pewnym stopniu porównać ją do Tethera (USDT), bądź już zapomnianego polskiego projektu kryptozłotówki (dPLN).

Przede wszystkim szybko i bezkosztowo


Waluta będzie obsługiwana przez ponad 60 tokijskich i okolicznych banków. Wymiana i składanie depozytów w J-Coin to operacje bezkosztowe. Korzystanie z coina usprawni przygotowane specjalnie w tym celu aplikacja mobilna. Płatności będą dokonywane przy pomocy kodu QR.

Moneta nie będzie generować żadnych kosztów transakcyjnych. Dotyczy to zarówno jej użytkowników, jak również sklepów, które będą akceptować nową metodę płatności. Charakterystyczne będą darmowe transfery środków z banku na smartfon i odwrotnie oraz wysyłanie monet do innych użytkowników. Twórcy chcą wyeliminować opłat prowizyjnych dla sklepów za transfery od swoich klientów. Dodatkową cechą J-Coin jest natychmiastowa realizacja depozytów.

Kryptowalutowa oaza – Japonia


Projekt przedstawiony powyżej został ogłoszony już w roku 2017 przez CEO Mizuho Financial Group, Yasuhiro Sato pod nazwą J-Coin. Niedługo projekt wejdzie w życie, a Japończycy będą mogli płacić na co dzień kryptowalutą z istniejącym już ekosystemem.

Wiemy, że Japonia jest przyjazna kryptowalutowej społeczności, a nawet wdrożyła już wiele rozwiązań, które to potwierdzają. Bitcoin jest w Japonii oficjalnie legalną i w pełni funkcjonalną walutą . Można nim zapłacić w sklepie, jak i opłacić rachunki.

Nie ma wątpliwości, że kryptowaluta, która pojawi się w Japonii w marcu przyszłego roku, ma na celu promocję płatności bezgotówkowych, a w przyszłości może nawet ich całkowite wyeliminowanie.

Czy ukłon w stronę nowych technologii wyjdzie Japonii na dobre? Czy nowa kryptowaluta spełni swoje zadanie? Zapraszam do dyskusji w komentarzach!

Komentarze