Jaką rolę odgrywają wieloryby na rynku zdecentralizowanego hazardu?

Gry hazardowe to jedne z najpopularniejszych kierunków zdecentralizowanych aplikacji (dapp). Okazuje się, że wieloryby śmiało przejmują kontrolę na tym rynku.

Podstawą na rynku zdecentralizowanych aplikacji są gry hazardowe z kategorii gambling. To one zwykle powstają jako pierwsze na nowych platformach smart contracts i wyznaczają dalszą drogę. 

Najpopularniejsze i największe platformy, na których mogą funkcjonować zdecentralizowane aplikacje to ethereum, tron i eos. Z kolei najpopularniejsze hazardowe dapp zbudowane na tych platformach to: 

  • Tron: WINK, RocketGame i 888Tron
  • EOS: Dice i BigGame
  • Ethereum: dice2.win

W sumie, wg portalu DappRadar.com, wyróżniamy 976 zdecentralizowanych hazardowych aplikacji. 

To oni budują wartość

Procent wartości, który jest generowany przez 10 największych portfeli (wieloryby) dla danej zdecentralizowanej aplikacji hazardowej, oscyluje od 5 do 80%. 

gry hazardowe rapp

Na przełomie każdego kolejnego miesiąca ubiegłego roku ów procent wartości ulegał zmianie. Jedne aplikacje zyskiwały na popularności, inne wręcz odwrotnie. Wieloryby również zmieniały swój obszar żerowania i przeskakiwały z platformy na platformę. 

Nie da się ukryć, że to aplikacja dice2.win na Ethereum notuje największe zaangażowanie wielorybów – między 50 a 80% procent wartości przez cały 2019 rok. 

Najwięcej użytkowników korzystających z hazardu odnotowano na Tronie, mimo że udział wielorybów wśród tych trzech najpopularniejszych aplikacji spadał. 

Na platformie EOS aplikacje hazardowe odnotowały sumarycznie zwiększony udział wielorybów, pomimo ogólne słabej wydajności gambling dapp. 

Największym zaskoczeniem wśród gier hazardowych w 2019 roku była aplikacja 888Tron. Deweloperzy mocno skupili się na dopracowaniu interfejsu użytkownika i jego doświadczeniach z gry. Spowodowało to liczne przybycie nowych użytkowników i wzrost wartości samej aplikacji. Co konsekwencji także zmniejszyło udział wielorybów w aplikacji pod koniec roku do mniej niż 10%. 

Twórcy aplikacji muszą spędzać więcej czasu na budowaniu komfortu z gry, aby zachęcić więcej osób do skorzystania z aplikacji. Szczególnie powinni oni skupić się na wielorybach, które wkładają w to najwięcej wartości. 

Więcej na DappRadar.com.

Korzystacie ze zdecentralizowanych gier hazardowych? 

Komentarze