Jaka jest dziś realna wartość Bitcoina? Zaskakująca odpowiedź założyciela Skybridge Capital

8 980

Skybridge Capital to fundusz hedgingowy, którego założyciel – Anthony Scaramucci – słynie ze swojego entuzjazmu dla kryptowalut i byczego nastawienia, zwłaszcza w stosunku do Bitcoina (BTC) w długim terminie. Scaramucci podzielił się niedawno wynikami analizy jego funduszu dotyczącej realnej wartości Bitcoina (BTC). „W oparciu o adopcję, rozmiary portfeli, liczbę zarejestrowanych przypadków użycia Bitcoina, rozwój ekosystemu oraz ilość portfeli, jego realna i „godziwa” wartość rynkowa oscyluje w okolicach 40,000$”.

Scaramucci odniósł się także w podobny sposób do Ethereum (ETH), które jego zdaniem w oparciu o te same czynniki, powinno być wyceniane na 2,800$.

Założyciel Skybridge Capital wierzy także, że najboleśniejszą część rynku niedźwiedzia mamy już za sobą.

„W Skybridge Capital wierzymy, że całe niezdrowe „zalewarowanie” rynku zostało wymiecione. Co więcej uważam, że dołek Bitcoina także mamy już za sobą i nie wierzę, by w tym cyklu ponownie spadł w okolice 17,500$.”

Scaramucci zaznacza jednak, że nie należy spodziewać się szalonych wzrostów Bitcoina (BTC) i reszty kryptowalut z uwagi na niepewną sytuację makroekonomiczną, związaną m. in. z wysoką (i wciąż rosnącą) inflacją i decyzjami banków o podnoszeniu stóp procentowych. Dodał także, że jego firma dokonuje regularnych zakupów Bitcoina (BTC) i Ethereum (ETH), gdyż zgodnie z wynikami przeprowadzonej analizy, on i partnerzy uważają oba aktywa za mocno niedowartościowane i „technicznie wyprzedane”.

Scaramucci odniósł się także do ostatniego zawieszenia wypłat środków w jednym z mniejszych funduszy podlegających pod Skybridge Capital – Legion Strategies – którego 18% inwestycji było powiązanych z aktywami cyfrowymi, przede wszystkim Bitcoinem (BTC) oraz aktywami firm działających w branży kryptograficznej, m. in giełdy FTX. Scaramucci potwierdził, że możliwość wypłat wciąż pozostaje zawieszona, gdyż jest to niezbędny krok do utrzymania nienaruszonej „kompozycji funduszu” po tym, jak bank Morgan Stanley zarekomendował sprzedaż aktywów klientom indywidualnym Legion Strategies.

Na koniec, założyciel Skybridge Capital odniósł się także do tego, co jego zdaniem czeka nas w drugiej połowie trudnego roku 2022. Uważa on, że „wbrew narracji o nadchodzącej, druzgocącej recesji, ludzie będą pozytywnie zaskoczeni gdyż zaobserwowano mocne zahamowanie konsumpcji”.

Może Cię zainteresować:

Komentarze