Czy przejście ETH na ETH 2.0 doprowadzi do nowego ATH?

To pytanie spędzające od jakiegoś czasu sen z powiek wielu entuzjastów ETH. Czy długo wyczekiwany merge i przejście ETH na ETH 2.0 doprowadzi do wystrzału kursu Ethereum i osiągnięcia nowego ATH? Zdaniem wielu, w tym kryptowalutowego eksperta ukrywającego się na Twitterze pod nickiem KALEO, jeżeli jest coś, co może doprowadzić ETH do nowego szczytu, jest to właśnie nadchodząca aktualizacja.

Według KALEO, jeżeli nic nieplanowanego nie stanie na przeszkodzie w przejściu ETH na ETH 2.0, a Bitcoinowi powiedzie się mikro rajd w okolice 32 000$, Ethereum ma szansę na szybki bull run w pobliże swojego obecnego ATH, czyli 4,800$.

Zgodnie z analizą KALEO zbliżenie się ETH do wspomnianych poziomów może być zapalnikiem dla odwrócenia narracji całego rynku krypto i rozpoczęcia nowego, silnego i długotrwałego rynku byka. Ekspert zaznacza jednak, że dotarcie ETH do poziomu 4,800$ powinno wiązać się z realizacją zysków gdyż najprawdopodobniej oznaczałoby to także szczyt euforii.

Nadchodzące przejście ETH z konsensusu Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS) ma uczynić blockchain Ethereum bardziej niezawodnym, wydajnym, łatwym w użyciu oraz przyjaznym środowisku.

Vitalik Buterin: Michael Saylor to klaun

Jeśli już przy temacie Etherum jesteśmy, twórca drugiej największej kryptowaluty, Vitalik Buterin, wypowiedział się dzisiaj (31.07) na temat najsławniejszego „maksymalisty Bitcoinowego”, Michaela Saylora, nazywając go klaunem.

Zapalnikiem takiej reakcji Buterina były prawdopodobnie słowa Saylora z 7 lipca, gdy w podcaście pt. „Altcoin Daily” powiedział, że jego zdaniem „Ethereum należy traktować jak papier wartościowy”. Jak wiadomo, uznanie przez organy nadzoru ETH jako papieru wartościowego mogłoby bardzo namieszać i wpędzić ETH w wieloletnie procesy sądowe – podobnie jak w przypadku XRP – taki stan rzeczy nie jest na pewno na rękę ani Buterinowi, ani całej społeczności fanów Ethereum.

Zdaniem Saylora, kolejne hard forki Ethereum oraz fakt, że „wydawca” ETH może podejmować decyzje odnośnie swojego „produktu” zmieniając go w trakcie istnienia czynią z Etherum nic innego, jak właśnie papier wartościowy.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx