Jak inwestować w krypto w czasie bessy

5 wskaźników do monitorowania przed zainwestowaniem w projekt kryptograficzny podczas bessy.

Podczas hossy geniuszem jest każdy, ale jak inwestować podczas długich trendów spadkowych?

Oto pięć elementów, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem projektu kryptograficznego szczególnie w czasie bessy ale nie tylko.

Rynki niedźwiedzia kryptowalut niszczą wartość portfela i mają niebezpieczną tendencję do ciągnięcia się dłużej w czasie, niż ktokolwiek się spodziewa. Na szczęście jednym ze słabych punktów ogólno rynkowych spadków jest to, że daje inwestorom czas na ponowne skupienie się i poświęcenie czasu na badanie projektów, które mogą się rozwijać, gdy trend ponownie zacznie zwyżkę.

Oto pięć obszarów, na których należy się skupić przy podejmowaniu decyzji, czy zainwestować w projekt kryptograficzny podczas bessy.

Użyteczność projektu

W sektorze kryptowalut nie brakuje krzykliwych obietnic i efekciarskich protokołów, ale jeśli chodzi o to, jest tylko kilka projektów, które dostarczyły produkt, który ma popyt i użyteczność.

Jeśli chodzi o ustalenie, czy token powinien być nadal przechowywany, jednym z głównych pytań, które należy zadać, jest „Dlaczego ten projekt istnieje?”

Jeśli nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie lub rozwiązania a oferowane usługi przez protokół tak naprawdę nie rozwiązują palącego problemu, istnieje duża szansa, że ​​nie zyska on przyjęcia, którego potrzebuje na dłuższą metę, aby przetrwać.

Przewagę nad konkurencją

W przypadkach, w których istnieje realny przypadek użycia, ważne jest, aby rozważyć porównanie protokołu z innymi projektami, które oferują rozwiązania tego samego problemu.

Czy oferuje lepsze lub prostsze rozwiązanie niż jego konkurenci, czy może jest to bardziej nadmiarowy protokół, który tak naprawdę nie wnosi nic nowego nowego.

Dobrym przykładem niepotrzebnej redundancji jest sektor rynku dostawców danych (wyroczni), w którym w ciągu ostatnich trzech lat wprowadzono kilka protokołów. Pomimo rosnącej liczby opcji, najstarszym i najszerzej zintegrowanym rozwiązaniem Oracle jest Chainlink (LINK) i pozostaje ono najsilniejszym konkurentem w tej dziedzinie.

Generowanie przychodów przez protokół

„Jeśli to zbudujesz, przyjdą” to banalne wyrażenie rzucane w kręgi technologiczne, ale nie zawsze przekłada się to na przyjęcie w świecie rzeczywistym w sektorze kryptowalut.

Obsługa protokołu blockchain wymaga czasu i pieniędzy, co oznacza, że ​​tylko protokoły z przychodami lub wystarczającym finansowaniem będą w stanie przetrwać bessę.

Ustalenie, czy projekt jest opłacalny i skąd pochodzą przychody, może pomóc inwestorom zainteresowanym zakupem tokenów zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Jeśli projekt wykazuje ograniczoną aktywność i przychody, może to być dobry moment, aby zacząć oceniać, czy jest niedowartościowany, czy jest inwestycją, której należy unikać.

Rezerwy gotówkowe

Każdy startup musi mieć „skrzynię wojenną”, skarbiec lub zapasy na „czarną godzinę”, ponieważ przed inwestycją ważne jest, aby określić, czy projekt ma wystarczające środki, aby przetrwać trendy spadkowe, zwłaszcza jeśli zapewnienie rentowności z zablokowanych aktywów jest główną zachętą do przyciągnięcia płynności.

Jak wspomniano wcześniej, prowadzenie protokołu blockchain nie jest tanie, a większość dostępnych protokołów może nie być wystarczająco płynna, aby przetrwać długą bessę.

Idealnie, projekt w stylu DeFi powinien mieć duży skarbiec (duże zasoby) zawierający różne aktywa, takie jak Bitcoin (BTC), Ether (ETH) i bardziej niezawodne monety stabilne, takie jak USD Coin (USDC) i Tether (USDT).

Posiadanie dobrze finansowanego i zdywersyfikowanego skarbca, z którego można czerpać w trudnych czasach, jest kluczowe i jak sugeruje $trawberry Sith, projekty muszą nauczyć się, kiedy osiągać zysk, a nie pozostawiać większości skarbca protokołów w Ether lub natywnym tokenie platformy .

Dotrzymywanie terminów harmonogramu i mapy drogowej

Chociaż wyniki osiągane w przeszłości niekoniecznie są wskaźnikiem przyszłych wyników, historia przestrzegania przez projekt planu działania i dotrzymywania ważnych terminów może zapewnić cenny wgląd w to, czy projekt jest przygotowany na przetrwanie trudnych czasów.

Oprócz śledzenia kamieni milowych w planie działania, witryny takie jak CryptoMiso i GitHub mogą pomóc inwestorom zajrzeć za kurtynę, aby zobaczyć częstotliwość rozwoju i aktywności deweloperów dla protokołu.

Jeśli zespół wykazuje niewiele lub nie wykazuje żadnych oznak aktywności, gdy terminy harmonogramu przychodzą i mijają, być może nadszedł czas, aby rozważyć możliwość wycofania się, zanim kolejne straty zostaną zrealizowane.

Istnieje wiele metod i profesjonalnych zasad dotyczących inwestowania. Jednak główną zasadą jest żelazne wykonywanie przyjętych w planie założeń i trzymanie się ich w sytuacjach zwątpienia.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze