Kryptowaluta IOTA odnotowuje 16% wzrost ceny w ciągu 24 godzin

1 790

W ciągu weekendu zespół kryptowaluty IOTA ogłosił wydanie portfela kryptowalutowego na komputery stacjonarne, w otwartej wersji beta, prawie trzy miesiące po uruchomieniu aplikacji Trinity Mobile. Ponadto, japońska korporacja Fujitsu nawiązała współpracę z IOTĄ i jest gotowa wprowadzić rozwiązania firmy do swoich systemów. Wiadomości o współpracy i wydaniu portfela pomogły zwiększyć notowania ceny kryptowaluty. Od piątku, IOTA odnotowała wzrost o ponad 16%, z poziomu 0,50$ do 0,61$. 

Portfel Trinity od dawna uważany jest za jeden z wielkich osiągnięć zespołu IOTA. Aktywa cyfrowe nadal wymagają bezpiecznego i nieskomplikowanego sposobu rozliczania oraz przechowywania środków. Pod koniec maja, fundacja IOTA wydała portfel mobilny, a teraz zoptymalizowała portfel Trinity dla użytku komputerów stacjonarnych. Aplikacje oparte są na React i zbudowane za pomocą React-Native (mobilna aplikacja) i Electron (komputery stacjonarne). Kod portfela został zawarty na portalu GitHub.

„Trinity został przyjęty przez Fundację IOTA w celu zapewnienia bezpieczeństwa szerszej społeczności, że portfel jest bezpieczny w użyciu i wolny od niebezpieczeństw. Następnie poddaliśmy Trinity 2 zewnętrznym recenzjom, ćwiczeniom modelowania zagrożeń i audytowi bezpieczeństwa, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo naszym użytkownikom. Wszelkie zagrożenia lub błędy zidentyfikowane podczas tych dwóch zewnętrznych recenzji zostały sprawdzone i  załatane w razie potrzeby.”

Poniżej przedstawiony jest wykres ceny IOTA. Po ogłoszeniach, zarówno współpracy Fujitsu, jak i wydania portfela Trinity – cena kryptowaluty poszybowała w górę.

Kryptowaluty
źródło: https://www.tradingview.com/chart/Q7VDNgjk/

Dyrektor Fujitsu, Leopold Sternberg, powiedział, że japoński gigant technologiczny jest „dobrze wyposażony, aby pomóc wdrożyć rozwiązania jako nowy standard systemu” i mówił o celach Fujitsu w zakresie „rozwoju i współtworzenia innowacyjnej technologii wraz z klientami”. W ostatnich miesiącach, fundacja IOTA pracuje nad promocją swojej technologii w przemyśle motoryzacyjnym i elektronicznym. Również ostatni projekt współpracy z Volkswagenem, Digital CarPass, jest bliski ukończenia. Projekt wykorzystuje protokół IOTA do gromadzenia danych telemetrycznych z pojazdów i śledzenia przebiegu w komisach samochodowych.

IOTA i współpraca z ONZ

W maju br., IOTA miała rozpocząć współpracęUNOPS (United Nations Office for Project Services). Według komunikatu, celem współpracy jest zbadanie potencjału technologii dla zwiększenia efektywności organizacji. Firma miała wspomóc płatności, transakcje, archiwizację dokumentów, łańcuch dostaw z dostępem dla UNOPS jak i jego partnerów zewnętrznych.

Co sądzicie o projekcie IOTA? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze