IOTA będzie współpracować z ONZ

2 537

IOTA będzie wspierać projekty ONZ

UNOPS czyli United Nations Office for Project Services, to podmiot operacyjny Organizacji Narodów Zjednoczonych, który jest odpowiedzialny za realizację projektów w ramach tej organizacji. Zarządza m.in. projektami humanitarnymi, pokojowymi, zdrowotnymi w ponad 80 krajach na całym Świecie o wartości ponad 1,8 mld dolarów w 2017 roku. Swoją siedzibę ma w stolicy Danii Kopenhadze. Ciekawą informacją, która pojawiła się na stronie podmiotu, jest wprowadzenie współpracy między UNOPS a IOTA. Według komunikatu, celem współpracy jest zbadanie potencjału technologii dla zwiększenia efektywności organizacji. Jak stwierdza doradca Blockchain Technology w UNOPS Yoshiyuki Yamamoto:

„Dzielimy się wizją, w której maszyny, urządzenia, czujniki i ludzie łączą się i komunikują ze sobą – to świat” Przemysłu 4.0 „. Wykorzystanie technologii, która pozwala na jednoczesne działanie tych procesów bez żadnego pośrednictwa, pomoże nam przyspieszyć misję naszej organizacji.”

Założyciel IOTA – David Sostenbo w ten sposób skomentował to wydarzenie:

„Współdzielone problemy globalne wymagają wspólnych międzynarodowych rozwiązań. Dzięki innowacyjnemu podejściu opartemu na otwartym kodzie, bez uprawnień, technologia rozproszonej księgi Tangle nadaje się wyjątkowo do wspólnego rozwiązywania problemów. „

Współzałożyciel IOTA – Dominik Schiener powiedział:

„Cieszymy się, że możemy rozpocząć współpracę z UNOPS i wspólnie stawić czoła obecnym i przyszłym wyzwaniom. Fundacja IOTA jest w pełni zaangażowana w działania na rzecz IOTA w imieniu ważnych kwestii humanitarnych i rozwojowych. „

IOTA ma wspomóc płatności, transakcje, archiwizację dokumentów, łańcuch dostaw z dostępem dla UNOPS jak i jego partnerów zewnętrznych.

Do tej pory informowaliśmy o tym, że University College London rozwiązał partnerstwo ze wspomnianą fundacją w wyniku zagrożeń prawnych ze strony prawników fundacji w kierunku badaczy. Pomimo tego technologia Tangle ciągle jest w gestii zainteresowań niektórych podmiotów. Teraz dołącza do niego istotny gracz jakim jest podmiot w ramach ONZ. Czy spodziewacie się zmiany cen tej kryptowaluty w najbliższym czasie? Czy kolejni partnerzy będą skłonni współpracować z zespołem fundacji? Zapraszamy do dyskusji na ten temat.

Komentarze