Inwestorzy z Wall Street przewidują, że Bitcoin prędzej osiągnie 10 000$ niż 30 000$

Bitcoin (BTC) zdołał utrzymać wsparcie powyżej poziomu 20000$ i osiągnął na chwilę wartość aż do 22000$, poczucie przygnębienia wokół kryptowalut powoli zanika wsród niektórych inwestorów i pojawia się delikatny optymizm.

Jednak inni, tacy jak inwestorzy z Wall Street, przewidują, że Bitcoin znacznie straci na wartości w najbliższej przyszłości, wierząc, że jest bardziej prawdopodobne, że token osiągnie 10000$, co zmniejszy jego wartość o prawie połowę, niż że wróci do 30000$ – wynika z ankiety, o której Bloomberg poinformował 11 lipca.

Źródło: MLIV Pulse Survey

Pesymistyczne nastawienie inwestorów jest spowodowana wieloma czynnikami. Problemy kredytobiorców, upadające waluty i koniec polityki taniego pieniądza z przeszłości, która sprzyjała szaleństwu spekulacji na rynkach finansowych, miały negatywny wpływ na sektor kryptowalut, który w rezultacie uległ bessie.

Profesjonalni inwestorzy mają bardziej pozytywne podejście do kryptowalut. Poczucie, że kryptowaluty są bezwartościowe wyraziła ponad 1/4 inwestorów detalicznych, co było znacznie wyższe niż odsetek inwestorów instytucjonalnych, którzy wyrażali tę opinię. Co ciekawe, jeśli chodzi o aktywa cyfrowe, profesjonalni inwestorzy mieli bardziej pozytywne nastawienie.

Ogólnie rzecz biorąc, rynek ten nadal dzieli: chociaż około 28% ogółu respondentów jest przekonanych, że kryptowaluty stanowią przyszłość finansów, 20% uważa, że kryptowaluty są całkowicie bezwartościowe.

Wartość Bitcoina spadła o ponad dwie trzecie, odkąd w listopadzie osiągnęła około 69000$.

Strach na świecie

Jared Madfes, partner w spółce Tribe Capital, powiedział: „W tej chwili bardzo łatwo jest się bać, nie tylko w kryptowalutach, ale ogólnie na świecie”. Według niego powszechne przekonanie, że cena Bitcoina będzie nadal spadać, odzwierciedla „wrodzony strach ludzi na rynku”.

Oczekuje się, że niedawny spadek wartości kryptowalut zwiększy presję wywieraną na rządy w celu zaostrzenia nadzoru nad biznesem kryptowalutowym.

Zdecydowana większość respondentów uważa, że tego rodzaju nadzór jest korzystny, ponieważ może zwiększyć zaufanie i doprowadzić do większej akceptacji wśród inwestorów detalicznych i instytucjonalnych.

Rozważaną możliwością jest opracowanie własnych form waluty cyfrowej przez banki centralne do wykorzystania w transakcjach cyfrowych.

Jak wynika z ankiety, ostatnie obniżki cen i wyzwania banku centralnego prawdopodobnie nie zdetronizują Bitcoina i Ethereum. Większość ankietowanych uważa, że za 5 lat BTC i ETH dalej będą siłą napędową rynku kryptowalut i będą odgrywać kluczową rolę w przyszłym systemie finansowym.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx