Bitcoin ciągle po 20 tys. USD. Co dalej? Analiza BTC, ETH

5 223

Obecny tydzień kryptowaluty kończą zielono.

Aktualnie cały czas utrzymujemy się w konsolidacji cenowej w granicach 19000$ – 22000$. Cena w miniony piątek wybiła nawet na chwilę do poziomu 22300$, lecz obecnie w niedziele spada po raz kolejny poniżej 21000$. Zamknięcie się świecy tygodniowej ponad 21000$ dałoby lekki napływ optymizmu do dalszych wzrostów.

Należy pamiętać, że takie konsolidacje, zazwyczaj mają charakter korekcyjny – czyli cały czas jest większe prawdopodobieństwo, że po okresie odbijania się ceny w przedziale 19000$ – 22000$, możliwe jest wybicie dołem w kierunku nawet 12000$. Wartość Bitcoina znajduje się na podobnym poziomie już od miesiąca i nie jest powiedziane, kiedy takie wybicie może nastąpić.

Wykres dniowy na BTC sygnalizuje, że w krótkim terminie, może dojść do re-testu trendu spadkowego, którego wybito górą. Jest to zakres, w którym można wypatrywać reakcji wzrostowej w kierunku 23000$.

Utrzymywane jest również tak zwane „higher low”, czyli wyższe dołki, które mogą być informacją, że krótkoterminowo cena chce iść do góry. Jednakże należy pamiętać, że obecne odbicie wzrostowe nie jest na pewno na tyle obiecujące, aby mówić o zakończeniu bessy. Cały czas powinno się brać pod uwagę, że to odbicie wzrostowe ma jedynie charakter korekty przed dalszymi spadkami.

W ostatnich miesiącach widoczna jest bardzo duża zależność między kryptowalutami a rynkami tradycyjnymi. W nadchodzącym tygodniu bardzo ważną datą będzie 13 lipca, czyli data, kiedy zostanie ogłoszona oficjalna inflacja w USA. To wydarzenie prawie zawsze ma odzwierciedlenie na rynku kryptowalut. Kolejno, pod koniec miesiąca będą dane dotyczące stóp procentowych w USA. Te czynniki makroekonomiczne należy mieć na uwadze, gdyż obecnie sytuacja na świecie jest niestabilna.

Ethereum odbija się od górnej granicy konsolidacji

Cena Ethereum trzykrotnie przetestowała obecny poziom oporu i za każdym razem nie przekroczyła go. Na wykresie ETH bardzo widoczne jest odbicie ceny od okolic 1250$, które wyznacza górną granicę konsolidacji cenowej. Bardzo prawdopodobne jest teraz podejście pod niższe ograniczenie, czyli okolice 1000$ i tam należy wypatrywać czy będzie kolejne odbicie wzrostowe, czy też wybicie kanału dołem – w kierunku 800$.

Jeśli nastąpi kolejne podejście pod cene 1250$, możliwe jest wybicie górą, gdyż będzie to już kolejna próba przetestowania poziomu oporu. Optymistyczny scenariusz zakłada wybicie tego poziomu i udanie się w kierunku 1400$.

Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze