Kolejna fala przeceny przed nami? Analiza BTC, ETH

9 111

Bitcoin broni poziomu 20000$

Cena Bitcoina znajduję się na podobnym poziomie w okolicach 20000$ już od 3 tygodni. Cały czas może trwać konsolidacja cenowa pomiędzy poziomami 19000$ i 22000$, należy jednak pamiętać, że konsolidacje zazwyczaj traktujemy jako formę korekty – w tym przypadku przed dalszymi spadkami.

Na notowaniach Bitcoina możliwy jest do zrealizowania układ harmoniczny zaprezentowany poniżej, który sugerowałby najpierw lekkie podbicie cenowe do okolic 21000$ lub nawet 23000$. Są to dwa zakresy cenowe wartości warte uwagi, gdyż można tam wypatrywać dalszych reakcji spadkowych. Rynek często lubi brać „oddech” przed kolejną falą wyprzedaży i to samo może mieć tu miejsce.

Z innej perspektywy, Bitcoin cały czas czeka na wybicie z poniższego trójkąta. Możliwe jest chwilowe wybicie górą, nawet do poziomu wspomnianych 23000$ lub w przypadku wybicia dołem, można spodziewać się odwiedzenia wartości 12000$.

W przypadku wybicia górą należy uważać, gdyż może być to tak zwana „pułapka”, aby dać nadzieję inwestorom, że czas bessy się skończył – po czym może nastąpić kolejny mocny spadek cenowy. Taka „fałszywa” zagrywka jest bardzo często widziana na rynkach finansowych.

Ethereum

Niedźwiedzie całkowicie zdominowały rynek od początku kwietnia. Wsparcie na poziomie 1000$ powstrzymało Ethereum przed dalszą korektą w ciągu ostatnich siedmiu dni. Pytanie, co dalej?

Jeśli cena wybije się z obecnej konsolidacji cenowej i wzrośnie powyżej oporu w okolicach 1250$, może to oznaczać początek wzrostów do poziomu nawet 1700$. Jest to oczywiście bardziej optymistyczny scenariusz na ten moment, ale nawet jeśli się to wydarzy, warto traktować to jako formę korekty przed dalszą falą spadków.

Na ten moment nie zauważa się znaczącego ruchu wzrostowego i możliwe jest, że cena spadnie poniżej wsparcia 1000$, a kolejne wyznacza się na wysokości 800$.

Na notowaniach ETH również występuje prawdopodobieństwo realizacji układu harmonicznego z punktem D w okolicach 930$-900$, gdzie można spodziewać się odbicia wzrostowego. Jest to kolejny zakres cenowy godny uwagi i obserwacji.

Powyższy tekst nie jest w żadnym wypadku poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną analizą i poglądem autora.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze