Inwestorzy porzucają Terrę – kurs Luny spada 70% w dwa dni
Inwestorzy porzucają Terrę – kurs Luny spada 70% w dwa dni
„Nie planuję kupować lunę 2.0, ale zrzucę każdą ilość jeśli dostanę coś na Binance”, powiedział Lark Davis.
Cena Terra (LUNA) spadła o około 70% od ponownego uruchomienia ekosystemu Terra za pośrednictwem Terra 2.0 w dniu 28 maja.
Zgodnie z planem Do Kwona, założyciela Terraform Labs, nowe tokeny LUNY, zwane również LUNA 2, są wysyłane do inwestorów, którzy wcześniej posiadali Luna Classic (LUNC), TerraUSD Classic (USTC) i Anchor Protocol UST (aUST).
Według danych CoinGecko, LUNA spadła o około 69% od sobotniego otwarcia 18,87 USD, do około 5,71 USD w momencie pisania.
Na tym etapie gwałtowny spadek wydaje się sugerować względny brak wiary w posuwającą się naprzód modernizację wprowadzaną przez Do Kwona, a wielu inwestorów wskazuje na Twitterze, że zamiast tego chcą odzyskać niewielką część utraconego wcześniej kapitału i „uwolnić się” od tego projektu i ludzi z nim związanych.
Binance ma rozpocząć wieloletnią dystrybucję LUNA wśród uprawnionych użytkowników, począwszy od dnia 31 maja, wraz z wystawieniem tokena do handlu za pośrednictwem swojej Strefy Innowacji, dedykowanej strefy handlu dla niestabilnych i wysokiego ryzyka aktywów.
Niektóre osoby w społeczności, które przedstawiły plany zakupu LUNY po zakończeniu rzezi, takie jak „lurkaroundfind”, przewidziały dalszy rozlew krwi, gdy sprzedaż Binance będzie dostępna.
Zwrócili uwagę, że Binance ma „15,7 mln płynnej LUNY, która będzie dostępna dla użytkowników we wtorek” i zasugerowali, że inwestorzy, którzy głównie korzystali z protokołu Anchor, będą chcieli wypłacić pieniądze, ponieważ nie są tak naprawdę zainteresowani ekosystemem Terra.
Popularne wpływowe osoby, takie jak Lark Davis, również to zauważyły, mówiąc wczoraj, że jego 988 000 na Twitterze śledzi, że:
„Nie planuję kupować $luna 2.0, ale zrzucę każdą ilość, jeśli dostanę coś na Binance”.
Taka postawa inwestorów nie dziwi. Do Kwon powinien nie tylko zniknąć z rynku ale odpowiedzieć za swoją „działalność” w sferze kryptolut. Krach Terry to nie była nieudolność Koreańczyka jak chciałby to przedstawiać opinii publicznej. Najlepszą recenzję jego pracy wystawiają właśnie inwestorzy.
Może Cię zainteresuje: