Indie przekraczają 10% światowego obrotu BTC

Indie zagarniają dla siebie coraz większą część rynku kryptowalut. Według Chrisa Burniske`a obrót w rupiach indyjskich za ostatni miesiąc przekroczył 10% światowego obrotu Bitcoina. To dość zaskakująca informacja wziąwszy pod uwagę dość negatywną opinię jaka Bitcoin miał w Indiach.

Burniske, będący analitykiem w ARK Investment, zajmuje się tematyką kryptowalut i technologii blockchain. Informacją podzielił się na Twitterze dołączając graf przedstawiający udział walut w obrocie Bitcoinem. Dominująca rola amerykańskiego dolara nie powinna nikogo dziwić, podobnie jak jenów japońskich. Po akceptacji Bitcoina jako pełnoprawnego środka płatniczego Japonia stała się z jednym z liderów na rynku kryptowalut.

indie

Witajcie Indie, oczekiwaliśmy was! Jestem bardzo ciekawy jak ta sytuacja wpłynie na Bitcoina

– skomentował wydarzenie Burniske

Zaskakuje natomiast trzecie miejsce, które nie należy ani do chińskiego yuana (CNY), ani do euro. Należy bowiem do rupii indyjskiej (INR), która stanowi blisko 11%. To sporo, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę negatywne opinie o Bitcoinie pojawiające się w tamtym kraju. Brak regulacji bowiem dawał możliwość działania wielu oszustom, którzy wykorzystywali nowych użytkowników nie zaznajomionych z tematem kryptowalut. Często tracili oni w ten sposób oszczędności życia.

Impas został jednak przerwany przez jednego z tamtejszych polityków, który w parlamencie wezwał do zajęcia się tą sprawą i przygotowania odpowiednich regulacji prawnych. Niespełna dwa miesiące temu informowaliśmy, iż powstała już specjalna komisja, która ma zająć problemem Bitcoina w Indiach. Wszystkie działania zmierzają jednak najprawdopodobniej do zalegalizowania kryptowaluty, niż do jej zakazania.

indie
Wzrastające obroty BTC w rupiach indyjskich; źródło cointelegraph.com

Hindusi coraz bardziej zwracają się zatem w stronę Bitcoina. Świadczą o tym również dane z localbitcoins, które pokazują wyraźną tendencję wzrostową jeżeli chodzi o obrót Bitcoinem w rupiach. Co więcej, Zebpay będąca jedną z największych giełd Bitcoin w Indiach poinformowała na Twiterze o rekordowej ilości pobrań jej mobilnej aplikacji – plasując się na 7 miejscu w kategorii finanse. Indie są bardzo ważnym rynkiem jeżeli chodzi o kryptowaluty chociażby ze względu na liczbę ludności, która stawia je na drugim miejscu na świecie tuż za Chinami (a wg prognoz Indie będą wkrótce pierwsze).

indie

MW.

Komentarze