Ile razy w historii kurs BTC spadał o więcej niż 10%?

2 909

Bitcoin, wiodąca kryptowaluta na świecie, kontynuuje spiralę spadkową. Jeszcze wczoraj byliśmy świadkami kolejnego obniżenia kursu BTC. Analiza pokazuje, że BTC ma długą historię odnośnie przeżywania szybkich i gwałtownych spadków. W chwili pisania tego tekstu kurs BTC wynosi 8039$, co stanowi 4,73% spaku w przeciągu ostatnich 24 godzin:

BTCUSD 27-09-2019
Wykres kursu BTC/USD od TradingView

Według danych z raportu firmy badawczej Messari historia się powtarza, bo bardzo to lubi:

Podczas gdy bitcoin BTC spada o dwucyfrowe wartości, podobne straty miały już miejsce w całej jego historii. Kurs bitcoina spadał o ponad 10% już 70 razy. Stanowi to 2,4% wszystkich dni w ciągu ostatnich ośmiu lat (od 1 sierpnia 2011 r.).

btc spada statystyki
źródło: tutaj

Analitycy w społeczności kryptowalutowej starają się wskazać inne kluczowe, ich zdaniem, obszary, które poświadczałyby odporność BTC na takie ruchy korekcyjne w dłuższej perspektywie.

Pomimo dramatycznego spadku BTC we wtorek z 9 781 USD do 8 421 USD, według danych zebranych przez CoinMarketCap, wartość niestabilnego bitcoina zwiększyła się ponad dwukrotnie od początku roku, kiedy to kurs BTC opiewał na 3 579 USD.

Pomimo wydarzeń z ostatnich 72 godzin, wskaźnik zmienności Bitcoin wynosi obecnie około 3,8% i kieruje się z biegiem czasu w dół, wraz z dojrzewaniem klasy aktywów. 30-dniowy wskaźnik zmienności BTC / USD osiągnął najwyższy poziom w czerwcu 2011 r. i wynosił 15,91%.

btc miesięczna zmienność
źródło: tutaj

Jaka jest Wasza opinia odnośnie przedstawionych obserwacji? Czy nasuwają Wam się jakieś własne spostrzeżenia i wnioski? Jeśli tak, zachęcamy do wzięcia udziału w dyskusji.

Źródło grafiki tytułowej: tutaj

Komentarze