IBM pracuje przy powstaniu „Australian National Blockchain”

810

Australijska kancelaria prawna współpracuje z IBM i naukową organizacją CSIRO w celu uruchomienia specjalnej platformy blockchain dla australijskich firm. Projekt rozpocznie się jako koncepcja pilotażowa na blockchainie IBM i ma zostać rozpoczęty przed końcem 2018 roku. Wynika to z dwóch raportów Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation (CSIRO), które zawierają zalety blockchainu dla umów prawnych i procesów biznesowych.

Nowa platforma została nazwana „Australian National Blockchain” (ANB) i stanowić będzie znaczącą infrastrukturę w cyfrowej gospodarce Australii, umożliwiając firmom z całego kraju przyłączenie się do sieci w celu korzystania z cyfrowych kontraktów, wymiany danych oraz potwierdzenia autentyczności i statusu umów prawnych. Konsorcjum stwierdziło, że ANB pozwoli na bezpieczniejszy i skuteczniejszy proces zarządzania procesami biznesowymi i zawierania umów prawnych.

„ANB pozwoli organizacjom na cyfrowe zarządzanie cyklem życia umowy, nie tylko od negocjacji do podpisania, ale także przez cały okres obowiązywania umowy, z przejrzystością i zgodnym z prawem dostępem między stronami” – powiedział rzecznik kancelarii Herbert Smith Freehills

Blockchain
źródło: pixabay.com

Trzej partnerzy współpracują już z inną firmą prawniczą, aby wprowadzić Australian National Blockchain na rynek. W odpowiednim czasie, organy regulacyjne, banki i inne przedsiębiorstwa zostaną również zaproszone do wzięcia udziału w projekcie pilotażowym, który powinien rozpocząć się przed końcem 2018 roku.

„Nasi klienci są entuzjastycznie nastawieni do automatyzacji procesów i tego, w jaki sposób mogą wspierać odejście od systemów opartych na papierze, uprościć łańcuch dostaw i szybko i bezpiecznie dzielić się informacjami z klientami i instytucjami finansowymi” – oświadczyła Natasha Blycha z kancelarii Herbert Smith Freehills

Australijczycy i kryptowaluty

Australijska firma księgowa Gobbill dołączyła do współpracy z giełdą kryptowalut Cointree, aby umożliwić regulowanie rachunków domowych za pośrednictwem kryptowalut. Współpraca obydwu firm umożliwi australijskim klientom opłacać rachunki za pomocą swoich tokenów, przechowywanych w portfelu Cointree. Platforma obsługuje szeroką gamę walut cyfrowych, w tym BitcoinaEthereumLitecoina oraz inne kryptowaluty. Użytkownicy platformy Gobbill mogą także łączyć portfel kryptowalutowy na swoim koncie i decydować na opłacenie rachunków z użyciem karty kredytowej, konta bankowego lub określoną kryptowalutą, niezależnie od tego, czy strona akceptuje żądaną metodę płatności.

Co sądzicie o implementacji blockchainu przez australijskie firmy? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze