Australijczycy będą mogli opłacać rachunki, płacąc kryptowalutami

1 240

Australijska firma księgowa Gobbill dołączyła do współpracy z giełdą kryptowalut Cointree, aby umożliwić regulowanie rachunków domowych za pośrednictwem kryptowalut. Współpraca obydwu firm umożliwi australijskim klientom opłacać rachunki za pomocą swoich tokenów, przechowywanych w portfelu Cointree. Platforma obsługuje szeroką gamę walut cyfrowych, w tym Bitcoina, Ethereum, Litecoina oraz inne kryptowaluty.

Chociaż Cointree obsługuje obecnie 27 kryptowalut, w tym BTC, ETH, XRP i TRX, Australijczycy mogą na razie uregulować swoje rachunki tylko za pomocą Bitcoina, zgodnie z regulaminem giełdy. Jednakże, platforma planuje szybko wprowadzić płatności innymi kryptowalutami. Do tej pory żadna z firm nie ogłosiła oczekiwanej daty uruchomienia nowej usługi płatności.

„Waluty cyfrowe weszły do mainstreamu, a nasze działania mają na celu wsparcie wyboru i wygody klientów. Przewidujemy wzrost liczby użytkowników, którzy chcieliby opłacać rachunki w nadchodzących latach za pomocą kryptowalut. Nasza współpraca z Cointree zaspokoi ten rynek i zapewni, że Gobbill będzie nadal wyprzedzał zakazy, jeśli chodzi o umożliwienie naszym użytkownikom automatycznego regulowania rachunków, wiedząc, że są chronieni przed wszelkimi oszustwami”- napisał zespół Gobbill

Użytkownicy platformy Gobbill mogą także łączyć portfel kryptowalutowy na swoim koncie i decydować na opłacenie rachunków z użyciem karty kredytowej, konta bankowego lub określoną kryptowalutą, niezależnie od tego, czy strona akceptuje żądaną metodę płatności.

Australia, a kryptowaluty i blockchain

Bank Światowy upoważnił Commonwealth Bank of Australia (CBA) do wyemitowania pierwszej na świecie obligacji w oparciu o technologię blockchain. CBA utworzy obligację, która ma zostać przydzielona, przeniesiona i zarządzana przez cały cykl życia przy użyciu rozproszonej księgi rachunkowej (DLT). Według Banku Światowego, ruch ten ma przynieść ogromne korzyści dla rynków finansowych, jak i implementacji innowacyjnej technologii, jaką jest blockchain.

„Blockchain ma potencjał usprawnienia procesów wśród wielu pośredników i agentów rynku kapitału dłużnego. Może to pomóc w upraszczaniu gromadzenia kapitału i obrotu papierami wartościowymi; poprawić efektywność operacyjną; i wzmocnić nadzór regulacyjny” – oświadczył Bank Światowy

Co sądzicie o współpracy Gobbill i Cointree? Czy płacilibyście rachunki w kryptowalutach? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze