IBM Blockchain wystartowało! Platforma funkcjonuje w Melbourne

1 022

Badania przedsiębiorstwa IBM nad wykorzystaniem technologii blockchain przechodzą powoli w działalność praktyczną. Jak podaje portal ZDNet, IBM uruchomiło swoją platformę IBM Blockchain w australijskim mieście Melbourne. Platforma będzie obsługiwana przez centrum danych w Melbourne, a klienci IBM uzyskają dostęp do sieci znajdującej się w chmurze IBM. Usługa IBM Blockchain została ogłoszona w 2017 roku jako komercyjny produkt mający na celu zapewnienie możliwości budowy własnych skalowalnych i bezpiecznych sieci blockchain.

Produkt IBM oparty jest na infrastrukturze Linuxa, open-source’owym projekcie Hyperledger Fabric. Wiele osób uważa, że ​​blockchain jest z natury bezpieczną technologią. Według IBM sieci są tak bezpieczne, jak infrastruktura, w której się znajdują. IBM twierdzi, iż oferują najbezpieczniejszą na świecie infrastrukturę (opartą na Linuxie), która integruje zabezpieczenia ze sprzętu poprzez stertę oprogramowań, zaprojektowanych specjalnie dla korporacyjnych sieci.

Pod koniec marca 2019 roku, platforma ma również zostać uruchomiona w Sydney. Funkcję dyrektora i zarządcy będzie pełnił Rupert Colchester, specjalista technologiczny z IBM. Colchester twierdzi, że powodem otwarcia drugiej lokalizacji jest zwiększenie dostępności usług dla klientów. Otwarcie drugiej lokalizacji może zniwelować problem przepełniania i przestojów w sieci. Dzięki temu, klienci IBM będą posiadać istotną alternatywę w postaci platformy zlokalizowanej w Sydney.

„Ze swojej natury jest to technologia rozproszonych rejestrów, a rejestry są często uruchamiane w różnych lokalizacjach geograficznych. Popyt zależy od klientów w tej części świata, którzy chcą mieć stały dostęp w przypadku przestojów sieci.” – powiedział Colchester zespołowi ZDNet

IBM Blockchain
źródło: pixabay.com

IBM inwestuje w Australię. Projekt „Australian National Blockchain”

IBM wykorzystuje dziesiątki lat doświadczenia w zarządzaniu największymi na świecie systemami transakcyjnymi. Na przestrzeni lat oferowali usługi dla banków, linii lotniczych, rządów i sprzedawców detalicznych, aby stworzyć najbezpieczniejsze usługi blockchain dla teraźniejszych przedsiębiorstw. Na dzień dzisiejszy jest to przede wszystkim firma, która pokłada dużą część swoich środków na rozwój technologii blockchain.

W sierpniu ubiegłego roku opisywaliśmy ciekawy projekt, w który zaaganżowało się przedsiębiorstwo IBM. Naukowcy współpracowali z naukową organizacją CSIRO w celu uruchomienia specjalnej platformy blockchain dla australijskich firm. Platformę nazwano „Australian National Blockchain” (ANB) i stanowić będzie znaczącą infrastrukturę w cyfrowej gospodarce Australii. Projekt ma za zadanie umożliwiać firmom z całego kraju przyłączenie się do sieci blockchain. Głównym celem projektu jest wykorzystanie smart kontraktów, wymiany danych oraz potwierdzenia autentyczności i statusu umów prawnych.

Co sądzicie o działaniach IBM? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze