Hotel Chain w Hiszpanii akceptuje płatności Bitcoin

922
Jedna z sieci hotelowych w Hiszpanii uruchomiła pilotażowy projekt blockchain, który pozwala m.in. uiszczać płatności w Bitcoinach za usługi hotelowe.Hotel Chain

Sieć hoteli Casual Hoteles w Hiszpanii wdrożyła program umożliwiający dokonywanie płatności klientom przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

Projekt Casual Blockchain, na obecną chwilę, działa w formie pilotażowej, a płatności Bitcoin są dostępne tylko w jednym hotelu sieci Casual. Położony na południowym brzegu Hiszpanii hotel Casual Málaga del Mar jest pierwszy, ale już wkrótce projekt obejmie cały hotel chain.

hotel Casual Málaga del Mar hiszpania spain bitcoin payment płatności BTCPłatności Bitcoin

Hotel Chain Casual Hoteles oferuje płatność Bitcoinem za usługi hotelowe klientom, wystarczy zeskanować QR kod w recepcji hotelu.

hotel Casual Málaga del Mar hiszpania spain bitcoin payment płatności BTC

Płatności można także dokonać przy pomocy strony internetowej sieci Casual a nawet, na życzenie, poprzez kod udostępniony w aplikacji WhatsApp. Równowartość depozytu w euro przebiega przy pomocy konta BitPay.

Ponadto hotel chain wprowadził płatności Amazon Pay, wraz z płatnościami Bitcoin. Czytamy w oświadczeniu Casual Hoteles:

Analogicznie, Casual Hoteles zaimplementował system płatności Amazon Pay za rezerwacje we wszystkich hotelach grupy. Tylko przy identyfikacji i wybraniu karty, którą już masz na Amazonie.

Projekt Casual Blockchain, który jest prowadzony przez zespół innowacji Casual Hoteles, ma na celu sięgnąć po nowy, bardziej technologiczny segment klientów.Hotele tego typu coraz bardziej przychylają się ku cyfrowym nomadom, entuzjastom technologicznym itd. wprowadzając wyżej opisane udogodnienia.

Jak Wam się podoba tego typu idea? Zapłacilibyście za hotel w Bitcoinach? Podzielcie się spostrzeżeniami w komentarzach poniżej, zapraszamy!

Komentarze