HODL! Stary bitcoin mocno śpi…

Jeżeli aktywnie śledzisz przestrzeń Bitcoina i kryptowalut, prawdopodobnie znasz termin „HODL”. Błędna pisownia słowa oznaczającego „trzymać” to celowe, „branżowe przejęzyczenie”. Tego hasła używają inwestorzy, którzy uważają, że cena BTC będzie rosła i z czasem przyniesie jego posiadaczom wysokie zyski.

Moda na „HODL” jest przez wiele osób traktowana w kategoriach żartu. Ostatnie dane pokazują jednak, że może to być coś więcej, niż tylko mem.

HODL | Hodlerzy już myślą o halvingu

Alistair Milne z Altana Digital Currency Fund przypomniał, że według analityki on-chain – w szczególności UTXO Bitcoina – prawie 70% z 18,12 miliona BTC w obiegu „nie zostało przeniesionych od ponad 6 miesięcy”.

Milne podkręca atmosferę konstatując, że ostatni raz zaobserwowano ten trend kilka miesięcy po halvingu Bitcoina w 2016 r., po doprawdy brutalnej bessie:

Tweet Milne’a pojawił się wkrótce po tym, jak Mati Greenspan – założyciel Quantum Economics, dokonał podobnej obserwacji. Zauważył, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy właściciela zmieniło 6,8 miliona BTC. To mniej niż 50% całej kryptowaluty w obiegu.

Według Erica Stone’a z Flipside fakt, że tak duża suma bitcoinów jest obecnie „uśpiona” oznacza, że na horyzoncie czeka znacząca zmiana na rynku kryptowalut.

Na ten moment oczywiście nie wiadomo, z której strony taka zmiana miałaby nadejść i co tak naprawdę mogłaby zmienić w branży. Analitycy jednak wydają się być zgodni co do tego, że postawa HODL może być zwiastunem rajdu byków.

https://twitter.com/glassnode/status/1202986789016870913

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Zachęcamy również do głosowania w nominacjach do nagród Nexus 2019. Oddaj swój głos już teraz i weź udział w losowaniu kryptowalutowych gadżetów!

Komentarze