Hiszpańska sieć El Corte Inglés chce uruchomić własną giełdę kryptowalut

Popularna hiszpańska sieć centrów handlowych zamierza uruchomić własną giełdę kryptowalut. Według gazety El Confidencial El Corte Inglés nawiązało w tym celu współpracę z firmą Deloitte.

Współpraca ma przyspieszyć prace nad stworzeniem nowej platformy.

Firma zaliczana do wielkiej czwórki współpracuje z El Corte Inglés

Chociaż wypromowanie nowej scentralizowanej giełdy kryptowalut nie jest łatwym zadaniem, to warto zwrócić uwagę na to, kto zajmie się tym projektem. El Corte Inglés uważana jest za trzecią co do wielkości sieć domów towarowych na świecie (wyprzedzają ją jedynie Sears Holdings i Macy’s). Deloitte wraz z Ernst & Young, KPMG i PricewaterhouseCoopers tworzą natomiast wielką czwórkę obejmującą największe firmy zajmujące się audytem finansowym przedsiębiorstw.

El Corte Inglés wchodzi w kryptowaluty

Decyzja o wejściu w branżę krypto została poprzedzona wieloma analizami. Dzięki tej inwestycji El Corte Inglés chce zwiększyć swoją ekspozycję na inwestycje alternatywne.

W ramach współpracy z Deloitte utworzona zostanie nowa firma Bitcor. To właśnie ona zaoferuje klientom możliwość kupowania i sprzedawania popularnych kryptowalut. Wśród nich mają się znaleźć Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH). Nazwa Bitcor została już zarejestrowana, a Komisja Europejska wydała zgodę na świadczenie usług finansowych związanych z handlem walutami.

Czy nowa giełda kryptowalut jest potrzebna?

Można się oczywiście zastanawiać, czy kolejna giełda jest komukolwiek potrzebna. Z drugiej strony El Corte Inglés chce zaoferować swoją usługę około 11 milionom użytkownikom. Nawet jeżeli tylko kilkanaście procent z nich zaczęłoby aktywnie korzystać z oferty Bitcor, to giełda mogłaby to uznać za dobry start. Dla porównania popularna giełda FTX pomimo aktywnego inwestowania w reklamę w ubiegłym roku odnotowała około 5 milionów użytkowników.

Ogłoszenie planów El Corte Inglés związanych z uruchomieniem nowej giełdy kryptowalut zbiegło się w czasie z pozytywnymi nastrojami na rynku. W chwili pisania artykułu Bitcoin (BTC) kosztuje 47 253 USD (6,2% wzrost w ciągu 24 godzin), a Ethereum (ETH) 3 356 USD (7% wzrost).

Co sądzisz o giełdzie związanej z popularną siecią centrów handlowych?

Może Cię zainteresować:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx