Hash rate spada o 14% – zapotrzebowanie na moc sieci Bitcoina spada do 10,65 GW

Zapotrzebowanie na moc sieci Bitcoina spada do 10,65 GW – ponieważ hash rate spada o 14%

Sieć Bitcoina odnotowała najniższe w 2022 roku zapotrzebowanie na energię wynoszące 10,65 gigawatów (GW). W szczytowym momencie sieć BTC potrzebowała 16,09 GW mocy.

Całkowite zużycie energii w sieci Bitcoina (BTC) odnotowało drastyczny spadek po krachu na rynku kryptowalut, co zmniejszyło moc niezbędną do wydobycia bloków BTC do 199,225 (EH/s).

Według danych udostępnionych przez Cambridge Center for Alternative Finance, sieć Bitcoina odnotowała najniższe zapotrzebowanie na energię w roku 2022 wynoszące 10,65 gigawatów (GW). W szczytowym momencie sieć BTC potrzebowała 16,09 GW mocy.

16 czerwca ukazał się raport Cointelegraph ukazujący, w jaki sposób sektor bankowy wykorzystuje 56 razy więcej energii niż ekosystem Bitcoina. Autor raportu Michel Khazzaka, inżynier IT, kryptograf i konsultant, powiedział w ekskluzywnym wywiadzie:

„Bitcoin Lightning i ogólnie Bitcoin to naprawdę świetne i bardzo wydajne rozwiązania technologiczne, które zasługują na przyjęcie na szeroką skalę. Ten wynalazek jest wystarczająco genialny, wystarczająco wydajny i wystarczająco potężny, aby uzyskać masową adopcję”.

Nagłe zmniejszenie zapotrzebowania na moc Bitcoina można przypisać spadającemu współczynnikowi haszowania. Szybkość wydobycia służy jako kluczowa miara bezpieczeństwa, moc obliczeniowa wymagana przez górników BTC do pomyślnego wydobycia bloku.

Trudność w wydobyciu bitcoina osiągnęła najwyższy w historii poziom 231.428 EH/s 13 czerwca, po czym nastąpił ponad -13,9% spadek w ciągu dwóch tygodni. Najnowszy podział rozkładu szybkości pokazuje F2Pool i AntPool jako największych znanych górników, z każdym wydobyciem odpowiednio 81 i 80 bloków w ciągu ostatnich czterech dni.

Grupa badaczy, korzystając z funduszy federalnych, zaprojektowała klasę stablecoinów zwaną Electricity Stablecoin (E-Stablecoin), która miała przekazywać energię jako formę informacji.

Jak wyjaśnił Cointelegraph, E-Stablecoin zostałby wybity poprzez wprowadzenie jednej kilowatogodziny energii elektrycznej plus opłatę, którą można następnie wykorzystać do transakcji w taki sam sposób, jak każdy stablecoin.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze