A co jeśli Fed nie powstrzyma inflacji? Hossa na Bitcoinie może szybko powrócić

6 752

A co jeśli Fed nie powstrzyma inflacji? Hossa na Bitcoinie może powrócić

Rezerwa Federalna przyznaje, że nie może obniżyć cen żywności czy gazu tylko przez podwyżkę stóp. A jeśli to się nie powiedzie i Fed nie powstrzyma inflacji. Obniżanie stóp procentowych może nie być tak odległe, według współzałożyciela Ledn i CSO Mauricio Di Bartolomeo, który widzi, że bessa Bitcoina się zakończy, jeśli tak się stanie.

Inflacja gwałtownie rośnie, a jedyną rzeczą, jaką Rezerwa Federalna może zrobić, aby przejąć nad nią kontrolę, jest zmniejszenie siły nabywczej konsumentów poprzez zaostrzenie warunków finansowych, powiedział Di Bartolomeo.

„I to jest dokładnie to, co robią. Chodzi o to, że mniej z nas kupuje rzeczy tworzy konkurencję między detalistami. A to trochę ogranicza inflację. To koncepcja, która została wypróbowana i przetestowana w przeszłości, ” powiedział współzałożyciel kanadyjskiego pożyczkodawcy kryptowalut.

Jest to jednak dalekie od całej narracji o inflacji.

„Jesteśmy w aktywnym konflikcie, który zakłóca globalne zdolności wydobycia ropy naftowej. Aby Fed mógł podnosić stawki, ile tylko chce. Ale nie będzie w stanie powstrzymać wzrostu cen ropy, dopóki nie rozwiąże problemów w Rosji” – powiedział Di Bartolomeo.

A odkąd Fed zaczął podnosić stopy procentowe, rynki załamały się, a kryptowaluty, akcje, a nawet nieruchomości zaczęły spadać. Znaki na niebie i ziemi wskazują na recesję.

„Zaczynamy dostrzegać różne rodzaje zwolnień. Zadłużenie na kartach kredytowych w Stanach Zjednoczonych rośnie, a stopy oszczędności gwałtownie spadły. Zasadniczo więc cały wpływ COVID, który zwiększył oszczędności i spłacanie pożyczek, został całkowicie odwrócony, – zauważył Di Bartolomeo.

W tym roku może nadejść czas, kiedy Fed może podnosić stopy procentowe „w mur”, ponieważ inflacja nadal będzie rosła z powodu czynników zewnętrznych.

„Koszt paliwa podnosi ceny wszystkiego. Wszystko kosztuje więcej, gdy ropa kosztuje więcej. A ponieważ Fed nie może tego powstrzymać poprzez podnoszenie stawek, będzie mu naprawdę trudno powstrzymać inflację” – powiedział Di Bartolomeo.

„Możliwe, że Fed nie będzie w stanie powstrzymać inflacji cen żywności i benzyny. Więc co mogą zrobić?”

Perspektywa Bitcoina

W tym miejscu Di Bartolomeo jest bardziej podekscytowany perspektywą Bitcoin w dłuższej perspektywie.

„Jedynym innym sposobem, aby to naprawić, jest albo ograniczenie cen paliwa, dotacja rządowa na cenę paliwa, albo dotacja rządowa na niektóre produkty żywnościowe, aby powstrzymać inflację” – powiedział.

Tego typu rozwiązanie jest często praktykowane w krajach z problemami hiperinflacji. A Stany Zjednoczone mogą być zmuszone do przyjęcia niektórych z tych praktyk, aby uspokoić ludzi przed wyborami w listopadzie 2022 r.

„To nie jest nowe. Dorastałem z dotowanym paliwem i jedzeniem przez całe życie w Wenezueli” – powiedział. „A kiedy Fed zda sobie sprawę, że tak naprawdę nie może nic zrobić z inflacją, Stany Zjednoczone mogą zacząć subsydiować niektóre z tych produktów”.

Fed może być również zmuszony do cofnięcia niektórych podwyżek stóp procentowych, aby ponownie uruchomić gospodarkę.

„Istnieje spore prawdopodobieństwo, że stanie się to przed listopadowymi miesiącami, ponieważ nikt nie chce brać udziału w wyborach z rozgniewaną populacją” – powiedział Di Bartolomeo.

Jeśli te dwie rzeczy się wydarzą, perspektywy dla Bitcoina są pozytywne – dodał. Oznaczałoby to mocne odwrócenie bessy, przy czym Bitcoin jest obecnie notowany o 69% niżej niż jego listopadowy szczyt wynoszący 69 000 USD.

Ponadto z czasem Di Bartolomeo dostrzega, że ​​wzorzec Bitcoina jako aktywa jest bardziej zbliżony do złota niż do akcji.

„Bitcoin w końcu oddzieli się od aktywów ryzyka. To już się dzieje. Coraz częściej Bitcoin zaczyna być powiązany z NASDAQ i z S&P, a ostatecznie zacznie być bliżej złota, które jest światowym aktywem rezerwowym.” – powiedział.

I pomimo ogromnej wyprzedaży, która na krótko sprowadziła w ostatni weekend największą na świecie kryptowalutę do 17 000 USD, właściwości zabezpieczające przed inflacją są częścią arsenału Bitcoina.

„Jeśli spojrzysz na cenę Bitcoina przed pandemią i spojrzysz na cenę Bitcoina dzisiaj. I porównaj to z ceną złota sprzed pandemii i ceną złota dzisiaj. Twierdzę, że Bitcoin chronił ciebie, a potem trochę kontrował złoto” – powiedział Di Bartolomeo.

„To, co się dzieje, to to, że ludzie patrzą na ramy czasowe od listopada do teraz. A drukowanie rozpoczęło się w 2019 roku. Musisz więc spojrzeć, jak Bitcoin działał od 2019 roku”.

Di Bartolomeo postrzega również obecną cenę Bitcoina, która wynosi około 21 000 USD, jako solidny punkt wejścia dla osób ze średnio- i długoterminowymi ramami czasowymi inwestycji i odpowiednią tolerancją ryzyka.

„Podczas gdy ostatnie sześć miesięcy było niestabilne, Bitcoin nadal działa jako znaczący magazyn wartości, nawet w bardzo niesprzyjających warunkach rynkowych, a niedawne wydarzenia nauczyliśmy się, że nie wszystkie kryptowaluty, jak i nie wszyscy pożyczkodawcy kryptowalut, są sobie równe, ” powiedział.

Regulacje i masowe przyjęcie

I podobnie jak wielu w branży kryptograficznej, Di Bartolomeo jest zachęcany przez naciski regulacyjne, które widać z Waszyngtonu wraz z ustawą kryptograficzną Lummis-Gillibrand.

„Kiedy wszyscy zarabiają pieniądze, nikt tak naprawdę nie przejmuje się regulacjami, ponieważ wszyscy mają się świetnie. Ale dzieje się tak, gdy sprawy odwracają się, ludzie zaczynają chcieć regulacji” – powiedział.

„W ten sam sposób, co dzieje się teraz z inflacją. W tej krótkiej chwili ludność głosująca w USA faktycznie chce, aby Fed podniósł stopy procentowe. A ci mogą robić te rzeczy na podstawie ostatnich wydarzeń”.

Społeczność kryptograficzna zaczyna rozumieć, że brak regulacji powstrzymuje wiele osób przed wejściem do przestrzeni kryptograficznej, dlatego regulacje pomogą w adopcji.

„Firmy takie jak my, które oferują usługi pożyczkowe, muszą konkurować z niektórymi protokołami DeFi, które nie są utrzymywane zgodnie z tymi samymi standardami, według których stosujemy nasze operacje. Inne platformy po prostu oferują lepszą stawkę, a większość ludzi nie chce czytać drobnym drukiem” – powiedział.

Ledn świadczy usługi finansowe dla osób posiadających Bitcoina i aktywa cyfrowe. Jako pierwsi ogłosili produkt hipoteczny oparty na Bitcoinie.

„Nasz produkt, polega na tym, że przyjmuje Bitcoina jako zabezpieczenie i pozwala klientom kupić dom o równej wartości. Nawiązaliśmy współpracę z domem maklerskim w Ontario w Kanadzie, aby sprzedać produkt. Jesteśmy gwarantami i obsługujemy kredyty hipoteczne – powiedział Di Bartolomeo.

„Ledn wykorzystuje tylko Bitcoin i USDC, nie angażuje się w protokoły DeFi z aktywami klientów w celu generowania zysków i współpracuje wyłącznie z instytucjami przestrzegającymi rygorystycznego procesu należytej staranności”.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze