„Iron Condor” – strategia opcyjna na zyski z Bitcoina na najbliższe dni

Jeśli wierzysz, że kurs Bitcoina znajdzie się w przedziale pomiędzy 23 850 $ a 35 250 $, możesz zmaksymalizować zyski.

Przewidzenie dna rynkowego jest prawie niemożliwe, ale sprytni traderzy używają strategii opcyjnych, takich jak setup Iron Condor, aby wycelować w konkretny przedział cenowy.

Bitcoin osiągnął najniższy poziom w 2022 r. na 17 580 USD w dniu 18 czerwca i wielu traderów ma nadzieję, że jest to dno, ale (BTC) nie był w stanie wygenerować dziennego zamknięcia powyżej 21 000 USD przez ostatnie sześć dni. Z tego powodu inwestorzy czują się niekomfortowo z obecną akcją cenową, a zagrożenie ze strony wielu firm CeFi i DeFi zajmujących się utratą środków użytkowników i możliwą niewypłacalnością wpływa na sentyment.

Problemy firmy Three Arrows Capital (3AC), która 14 czerwca nie wywiązała się ze swoich zobowiązań finansowych, oraz azjatyckiej platforma pożyczkowej Babel Finance, która jako powód wstrzymania wypłat podała presję na płynność, to tylko dwa z najnowszych przykładów dołujących rynek.

Przypadki kłopotów firm kryptograficznych zwróciły uwagę organów regulacyjnych, zwłaszcza po tym, jak 12 czerwca firma Celsius, firma pożyczająca kryptowaluty, zawiesiła wypłaty dla użytkowników. W dniu 16 czerwca regulatorzy papierów wartościowych z pięciu stanów w USA wszczęli dochodzenia w sprawie platform pożyczkowych.

Nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, kiedy nastąpi zmiana nastrojów, które wywołają hossę na Bitcoinie, ale dla traderów, którzy wierzą, że BTC osiągnie do sierpnia bieżącego roku kurs 28 000 USD, istnieje strategia opcji niskiego ryzyka, która zapewnia przyzwoity zwrot przy ograniczonym ryzyku.

Iron Condor” zapewnia zwroty w określonym przedziale cenowym.

Czasami „Zdrowaś Maryjo” wystarczy przy zajęciu pozycji na rynku terminowym przy 10-krotnej dźwigni ale nie jest to odpowiednia strategia do osiągnięcia sukcesu 🙂

Profesjonalni traderzy szukają sposobów na maksymalizację zysków przy jednoczesnym ograniczeniu strat. Na przykład strategia „Iron Condor” maksymalizuje zyski na Bitcoinie kiedy znajdzie się on w pobliżu poziomu 28 000 USD do końca sierpnia, ale ogranicza straty, jeśli wygaśnięcie opcji odbędzie się na poziomach poniżej 22 000 USD.

Opcja kupna daje jej posiadaczowi prawo do nabycia składnika aktywów po ustalonej cenie w przyszłości. Za ten przywilej kupujący płaci opłatę z góry, zwaną premią.

Tymczasem opcja sprzedaży daje jej posiadaczowi przywilej sprzedaży aktywów po stałej cenie w przyszłości, co jest strategią ochrony przed spadkiem. Z drugiej strony sprzedaż tego instrumentu (put) stwarza ekspozycję na wzrost ceny.

Iron Condor polega na sprzedaży opcji kupna i sprzedaży po tej samej cenie i dacie wygaśnięcia. Powyższy przykład został ustalony na podstawie kontraktów z 26 sierpnia, ale można go dostosować do innych ram czasowych.

Docelowy obszar zysku wynosi 23 850 do 35 250 USD

Aby zainicjować transakcję, inwestor musi sprzedać 3,4 kontraktów opcji kupna po 26 000 USD i 3,5 kontraktów opcji sprzedaży po 26 000 USD. Następnie kupujący musi powtórzyć procedurę dla opcji po kursie 30 000 USD, korzystając z tego samego miesiąca wygaśnięcia.

Wymagane jest również kupienie 7,9 kontraktów z opcją sprzedaży po 23 000 USD w celu ochrony przed ewentualnymi spadkami. Przy kolejnym zakupie 3,3 kontraktów po 38 000 $ opcji kupna w celu ograniczenia strat powyżej tego poziomu.

Ta strategia przynosi zysk netto, jeśli 26 sierpnia kurs Bitcoina znajdzie się między 23850 a 35250 USD. Maksymalne zyski netto wyniosą 0,63 BTC (13 230 USD w cenach bieżących) między 26 000 a 30 000 USD, ale pozostają powyżej 0,28 BTC (5880 USD w cenach bieżących), jeśli kurs Bitcoina znajdzie się w przedziale 24 750 USD i 32 700 USD.

Inwestycja wymagana do otwarcia tej strategii to maksymalna strata, a więc 0,28 BTC lub 5880 USD, co nastąpi, jeśli 26 sierpnia Bitcoin będzie notowany poniżej 23 000 USD lub powyżej 38 000 USD.

Do wygrania jest 125% zwrotu w porównaniu z potencjalną stratą równą 0,28 BTC (5880 USD).

Wykonanie powyższej operacji umożliwia platforma deribit.com

Tymczasem kurs BTC jest z powrotem powyżej 21 000$ i najwidoczniej szykuje się do mocniejszego wybicia górą co może nastąpić jeszcze podczas tego weekendu. Inne rynki zamknięte i nic temu nie przeszkadza.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx