Gucci zaczyna akceptować kryptowaluty

Jedna z najpopularniejszych luksusowych marek modowych na świecie do końca miesiąca wprowadzi obsługę płatności krypto. Na razie kryptowaluty będą akceptowane w 5 sklepach w Stanach Zjednoczonych, ale z czasem mają zostać przyjęte również w innych punktach.

Początkowo klienci będą mogli zapłacić jedną z dwunastu różnych kryptowalut, wśród których nie zabrakło najpopularniejszego Bitcoina (BTC) i Ethereum (ETH).

Płatności krypto w sklepach Gucci

Jeżeli nowa forma płatności sprawdzi się w testowych punktach, firma wprowadzi ją do wszystkich 111 sklepów w Ameryce Północnej. Program pilotażowy wystartuje w salonach Gucci znajdujących się w Nowym Jorku, Los Angeles, Miami, Atlancie i Las Vegas.

Początkowo płatności będą realizowane z wykorzystaniem maili zawierających kod QR, który klient będzie musiał wykorzystać do opłacenia zamówienia. Wprowadzenie płatności krypto wiąże się również z koniecznością przeszkolenia pracowników na temat NFT, Web3 i kryptowalut.

Na jakie kryptowaluty stawia Gucci?

Na liście kryptowalut, które będą akceptowane w sklepach Gucci, oprócz BTC i ETH znalazły się również: Bitcoin Cash (BCH), Wrapped Bitcoin (wBTC), Litecoin (LTC), Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) oraz pięć różnych stablecoinów.

Akceptowanie kryptowalut to naturalny krok dla modowej marki

Wprowadzenie krypto płatności przez popularną markę modową nie powinno nikogo dziwić, szczególnie że już wcześniej firma kupiła jedną z działek w metaverse The Sandbox, aby stworzyć wirtualny sklep dla klientów. Marka Gucci ma na swoim koncie również eksperymenty z NFT. Pierwszy z nich w formie kilkuminutowego filmu został sprzedany już w 2021 r. na aukcji Christie’s, gdzie osiągnął cenę 25 000 USD.

Więcej informacji na temat dotychczasowych działań podejmowanych przez markę Gucci w metaverse znajdziesz w artykule: Crypto Critic: Metaverse i luksusowe marki, czyli małżeństwo idealne.

Co sądzisz o kupowaniu ubrań i torebek z logo Gucci za kryptowaluty? Czy chciałbyś móc zapłacić za zakupy swoimi cyfrowymi aktywami bez konieczności wcześniejszego wymieniania ich na stablecoiny? A może uważasz, że przyszłościowo lepiej jednak mieć krypto?

Może Cię zainteresować:

Komentarze