Gubernator Kalifornii o technologii blockchain i AI

648
Przemówienie State of State Address (Orędzie o Stanie Państwa) to mające miejsce raz do roku wystąpienie gubernatorów poszczególnych stanów USA. Przemowa ma charakter sprawozdawczy i dotyczy zapisu w konstytucji mówiącego o obowiązku regularnego raportowania na temat kondycji gospodarczo-społecznej stanu. Gubernator podsumowuje w niej aktualną sytuację we wspólnej sesji dwóch izb legislacyjnych. Podczas swojej State of State Address gubernator Kalifornii Gavin Newsom odniósł się do technologii blockchain i sztucznej inteligencji (AI).

gubernator

Według lokalnego serwisu informacyjnego CALmatters gubernator Kalifornii Gavin Newsom kibicuje rozwojowi technologii łańcucha bloków (blockchain) i sztucznej inteligencji (AI). W opublikowanym 12 lutego artykule możemy przyczytać, że Newsom uważa produkty na nich oparte za przyszłość Kalifornii.

Kalifornia potrzebuje kompleksowej strategii dla całego stanu, która doprowadzi do podniesienia kwalifikacji naszych pracowników. Musimy się upewnić, że postęp technologiczny dotyczący sztucznej inteligencji (AI), blockchaina, big data będzie tworzył, a nie niszczył miejsca pracy. Niezbędne jest zreformowanie naszych instytucji, aby więcej pracowników posiadało udziały w owocach ich pracy.

W dalszej części swojego przemówienia gubernator ogłosił utworzenie Komisji ds. Siły Roboczej (Zatrudnienia) w Kalifornii i Przyszłości Pracy. W skład komisji mają wejść zarówno reprezentanci środowiska pracowników, jak i biznesu. Jej zadaniem ma być rozwój innowacyjnych technologii i zapewnienie odpowiednich perspektyw dla pracowników. Newsom stwierdził, że Kalifornia jest dumna z faktu, iż stanowi dom dla przedsiębiorstw, którą są zdeterminowane, aby zmieniać świat.

gubernator

Gubernator przyjazny nowym technologiom

Gubernator Gavin Newsom znany jest ze swojego proaktywnego podejścia do nowych technologii i cyfrowych walut. Jako pierwszy ważny, amerykański polityk wprowadził wirtualne waluty na scenę polityczną, kiedy w 2014 roku zdecydował się na akceptację donacji w postaci Bitcoinów (BTC). W listopadzie 2018 roku Newsom zdobył 59% głosów elektoratu i zwyciężył w wyborach z kandydatem Partii Republikańskiej John’em Cox o fotel gubernatora stanu Kalifornia.

Poparcie znaczących polityków jest bardzo ważne dla rozwoju technologii blockchain i kryptowalut. Dzięki niemu istnieją większe szanse, że polityka, zamiast przeszkadzać, wspomoże postęp branży.

Komentarze