Gra na blockchainie zwiększa transfery ERC 721 o 300%! Gods Unchained rewolucją blockchaina?

3 444
Pewna gra na blockchainie spowodowała gigantyczny wzrost aktywności tokenów ERC 721 na blockchainie Ethereum. Tytułem odpowiedzialnym za to wydarzenie jest Gods Unchained, które pobiło rekord CryptoKitties z 2017 roku.

Powrót ERC

Tokeny ERC 721 to tokeny blockchaina Ethereum. Ich cechą charakterystyczną jest to, że każdy z nich jest unikalny. W ten sposób idealnie nadają się do potwierdzania autentyczności poszczególnych przedmiotów. Wykorzystuje się je również w grach i projektach kolekcjonerskich. Najpopularniejszą zdecentralizowaną aplikacją wykorzystującą ERC 721 do tej pory były Cryptokitties. Kolekcjonerska gra oparta o blockchain pozwalała użytkownikom zbierać i rozmnażać wirtualne kotki. Efekt? Wielka popularność i zapchana sieć Ethereum!

Gods Unchained pobija rekord!

gods unchained

Gods Unchained to kolekcjonerska gra karciana oparta o blockchain. Na pierwszy rzuta oka bardzo przypomina popularną karciankę HearthStone, w której również staramy się przy pomocy naszych kart pokonać talię przeciwnika. Różnica polega na tym, że w Gods Unchained wszystkie karty to osobne tokeny ERC 721.

19 listopada gra Gods Unchained zwiększyła wartość transferów ERC 721 o ponad 300%, pobijając rekordy ustanawione przez CryptoKitties. Wzrost ten, według CoinMetrics, zostałustanowiony w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Całkowita liczba transferów wynosi już 3,7 miliona. Co istotne, platforma uruchomiła transakcje w listopadzie – pokazuje to skalę sukcesu tej aplikacji. Dla porównania, “Kociaki” dokonały 4,7 miliona transferów od początku swojego istnienia do dziś.

Zwycięstwo kosztem Blizzarda?

Ostatnie miesiące okazały się być bardzo trudne dla protoplasty Gods Unchained – gry Hearthstone, a także dla całego Blizzard Entertainment. Przedsiębiorstwo borykało się z negatywnymi opiniami graczy z powodu negatywnego stosunku do protestów w Hong Kongu. Możliwe, że zawiedzeni i wściekli gracze szukali bardziej “demokratycznej” rozrywki, a gra studia Immutable pojawiła się na scenie w idealnym momencie.

Gwałtowny wzrost popularności ERC 721 na pewno nie zaskakuje. Branża gier jest bardzo chłonna i atrakcyjna na tego typu nowości. Niewiadomą jest jednak to, czy trend się utrzyma i czy już niedługo wszyscy będziemy mieli w naszym portfelu kilka ERC 721.

Komentarze