Goldman Sachs zainwestował w startup blockchain. Firma zebrała 32 miliony dolarów

Startup Axoni, dostawca rozwiązań z obszaru technologii blockchain dla przedsiębiorstw, poinformował we wtorek tj. 14 sierpnia o pozyskaniu 32 milionów dolarów z finansowania serii B „venture capital”. Firma Axoni uzyskała większość środków od grupy największych instytucji finansowych na Wall Street, tj. Goldman Sachs. Runda finansowania została przeprowadzona przez Goldman Sachs i Nyca Partners. Zawierała również inwestycje od największych firm z branży finansowej, takich jak Wells Fargo, JPMorgan i Citigroup.

Venture capital oznacza średnio i długoterminowe inwestycje w przedsiębiorstwa niepubliczne znajdujące się we wczesnych fazach rozwoju. Runda serii B polega na przeniesieniu firmy na wyższy poziom, po etapie rozwoju. Inwestorzy pomagają startupom w osiągnięciu tego celu poprzez zwiększenie zasięgu rynkowego.

Od rozpoczęcia działalności w 2013 r. Axoni stał się liderem technologii blockchain w ramach partnerstwa z bankami inwestycyjnymi, podmiotami zarządzającymi aktywami i firmami zajmującymi się infrastrukturą rynkową – poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Obecnie firma koncentruje się na rozwijaniu swojej technologii „AxCore,” która jest zestawem produktów infrastruktury księgi rozproszonej, które zostały już wdrożone na rynkach od złożonych instrumentów pochodnych po wymianę walut. Ostatnia runda finansowania zostanie wykorzystana do ulepszenia technologii synchronizacji danych i rozszerzenia sieci klientów korporacyjnych. Środki zostaną również wykorzystane do dalszego rozwoju AxLang, zgodnego z Ethereum inteligentnego języka kontraktowania.

„Nasi partnerzy strategiczni mają kluczowe znaczenie dla naszego dotychczasowego sukcesu; Cieszymy się, że możemy wzmocnić i rozszerzyć te relacje dzięki finansowaniu, ponieważ w dalszym ciągu wdrażamy technologię Axoni „- powiedział Greg Schvey, CEO firmy Axoni.

Blockchain
źródło: http://www.goldmansachs.com

„Axoni ugruntował swoją pozycję lidera na korporacyjnym rynku blockchain, dostarczając rozwiązania, które mogą być wykorzystywane na szeroką skalę na rynkach finansowych. Z przyjemnością współpracujemy z nimi przy realizacji ich strategii” – powiedział Ashwin Gupta, dyrektor zarządzający Goldman Sachs

Goldman Sachs w sferze blockchain

W lutym 2018r, giełda kryptowalut Poloniex została sprzedana firmie Circle za 400 milionów dolarów. Spółka jest wspierana przez bank inwestycyjny Goldman Sachs, co pokazuje, jak szybko rośnie zainteresowanie sferą kryptowalut w społeczności bankowej. Poloniex jest już dostępny w ponad 100 krajach, a Circle planuje dalszy rozwój platformy w innych krajach. W kwietniu 2018 r., zarząd Goldman Sachs poinformował o utworzeniu zespołu ds. kryptowalut. Na jego czele stanął Justin Schmidt, znany amerykański inwestor. Prawdopodobnie utworzenie owego zespołu ma powiązanie z zakupem giełdy Poloniex przez firmę Circle.

Co sądzicie o zainwestowaniu Goldman Sachs w startup blockchainowy? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze