GMO Internet kończy działalność w przestrzeni kryptowalut – ogromne straty spółki

źródło: pixabay.com

Rok 2018 zaowocował w wiele ciekawych i nowych inicjatyw związanych z wydobywaniem walut cyfrowych. Wiele znaczących korporacji utworzyło specjalne działy dystrybucji sprzętu do miningu kryptowalut. Jedną z nich była korporacja GMO Internet Group, japońska spółka, która rozpoczęła dystrybucję swoich koparek w 2018 roku. Jak poinformowali, poprzez ogromne straty w czwartym kwartale br., firma została zmuszona do zaprzestania działalności związanej z produkcją, sprzedażą i dystrybucją sprzętu miningowego. Ponadto, w listopadzie br. spółka ogłosiła, iż w minionym kwartale firma straciła 5,5 miliona dolarów na cele związane z branżą kryptowalut.

Firma podała w oświadczeniu, że wraz ze spadkiem cen walut cyfrowych, rentowność chipów wydobywczych skoncentrowanych na kryptowalutach odzwierciedla ten sam trend. Spowodowało to ogromne straty finansowe spółki, co dodatkowo zniechęciło firmę do kontynuacji eksploracji sektora kryptowalut. Spółka GMO Internet Group została założona na początku lat 90. XX wieku. Po raz pierwszy rozpoczęła działania w przestrzeni kryptowalut w maju ubiegłego roku. Aktualnie firma oferuje hosting i szereg innych usług cyfrowych. Dodatkowo, firma próbowała rozszerzyć swoje portfolio o stworzenie wyspecjalizowanego sprzętu miningowego, z użyciem technologii 7-nanometrowej w układach proceserów ASIC.

Poniżej zamieszczamy straty poniesione przez działania GMO Internet Group.

„Po uwzględnieniu zmian w obecnej przestrzeni biznesowej, spółka spodziewa się, iż trudno będzie odzyskać wartości aktywów związanych z miningiem, a zatem zdecydowano o poniesieniu nadzwyczajnej straty. Straty notowane na poziomie 11,5 mld JPY – rozwój, produkcja i sprzedaż maszyn górniczych. Straty poniesione z tytułu przeniesienia wierzytelności wynoszą 24,0 mld JPY, z powodu sprzedaży odpowiednich aktywów.” – podaje oświadczenie GMO Internet Group

Bitcoin
źródło: https://gmominer.z.com/en/

GMO Internet, a zakończenie działalności miningu kryptowalut

W maju br., opisywaliśmy wdrożenie nowego sprzętu miningowego, które mogło oddać GMO rolę lidera wśród firm produkujących wyspecjalizowane koparki. GMO Internet Group miało szansę namieszać na rynku. Dzięki technologii 7nm mogłi odebrać firmie Bitmain sporą ilość klientów, jak i zmniejszyć ogólne dochody i produkcję Bitmainu. Tak się jednak nie stało, szczególnie przez panującą bessę na rynku kryptowalut. Zniechęciło to GMO do postawienia wszystkiego na jedną kartę.

Jak możemy wyczytać w oświadczeniu spółki, zainteresowanie użytkowników tym sektorem znacząco maleje. Przez ten fakt, firma zakończyła wszelką działalność związaną z kryptowalutami. Sprzęt  GMO Miner był reklamowany jako przełomowy dzięki wyższemu hash rate’owi oraz niższemu zużyciu energii elektrycznej w stosunku do urządzeń innych producentów. Koparki te były niezwykle wyczekiwane przez społeczność i górników kryptowalut. Niestety, firma nie zdołała przezwyciężyć bessy na rynku.

Co sądzicie o zakończeniu produkcji koparek od GMO Internet Group? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze