Pierwsza na świecie koparka do wydobywania kryptowalut z technologią procesorów 7nm

źródło: pixabay.com

Japońska firma GMO Internet Group, która dostarcza pełną gamę rozwiązań cyfrowych, wprowadziła własny model koparki do miningu kryptowalut, wyposażoną w technologię chipów 7nm. Firma GMO Internet Group ogłosiła, że ujawni swoją maszynę 6 czerwca tego roku. Jeśli koparka będzie funkcjonować tak jak przewiduje producent, może stać się ogromnym konkurentem dla światowego giganta wydobywczego Bitmain.

Spółka GMO Internet Group została założona na początku lat 90. XX wieku, a po raz pierwszy weszła w przestrzeń kryptowalut w maju ubiegłego roku. Aktualnie firma oferuje hosting i szereg innych usług cyfrowych, ponadto rozszerza swoje portfolio o utworzenie konkurencyjnej koparki dla światowego giganta wydobywczego Bitmain.

Prezentacja GMO miner B2 odbędzie się w środę, 6 czerwca w Tokio, gdzie zostaną podane szczegóły koparki, tj. cena i wydajność.

Poniższy rysunek przedstawia aktualny model GMO miner B2, jak piszą producenci, funkcje i wygląd mogą ulec zmianie.

kryptowalut
źródło: https://gmominer.z.com/en/

Opis cech przez producenta GMO Miner B2:

Pierwszy na świecie układ 7nm nowej generacji: Pierwsza na świecie maszyna do wydobywania kryptowalut, wyposażona w technologię procesorów 7nm (układ: GMO 72b). GMO miner B2 oferuje najnowocześniejszą technologię wydobywania kryptowalut.

Wydajność energii: Wydobywanie kryptowalut wymaga ogromnej mocy obliczeniowej, która pochłania bardzo dużo energii elektrycznej. Koparka od GMO ma przynieść wyższą rentowność ze względu na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej.

kryptowalut
źródło: https://gmominer.z.com/en/

Informacje o utworzeniu własnego modelu koparki do wydobywania kryptowalut spowodowały duży wzrost akcji spółki na giełdzie. Poniżej przedstawiony jest wykres notowania spółki GMO Internet Group:

kryptowalut
źródło: https://www.bloomberg.com/quote/9449:JP

Konkurencja dla Bitmain

GMO Internet Group ze swoim nowym sprzętem opartym o technologię 7nm, może odebrać firmie Bitmain sporą ilość klientów. Bitmain należy do liderów dystrybucji maszyn do miningu kryptowalut. Spółka została założona w 2013 roku przez Micree Zhan oraz Jihan Wu. Na globalnym rynku maszyn wydobywczych udział ich wynosi od 80% do 90%. Dzięki ogromnemu zapotrzebowaniu maszyn górniczych opartych o układy ASIC  (do wydobywania Bitcoinów, Litecoinów), spółka Bitmain China osiąga kolejne rekordy sprzedażowe, czyniąc ją jedną z najlepiej prosperujących firm miningowych na świecie. Jeśli nowy model koparki z technologią 7nm przyjmie się w świecie miningu kryptowalut, prawdopodobnie zmniejszy to monopol Bitmainu.

Co sądzicie o nowym sprzęcie z technologią 7nm? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze