Giełda NYSE stworzy własną platformę wymiany kryptowalut

2 034

NYSE jest zainteresowane kryptowalutami…

Po ostatnich doniesieniach co do wejścia Goldman Sachs w rynek kryptowalut, teraz ta informacja może być istotna w dalszym rozwoju tego rynku. Jak donosi New York Times, spółka zarządzająca amerykańską giełdą NYSE rozwijała do tej pory platformę wymiany kryptowalut.

„Spółka zarządzająca nowojorskiej giełdy pracuje nad internetową platformą transakcyjną, która umożliwiłaby dużym inwestorom kupowanie i trzymanie bitcoinów, zgodnie z wiadomościami e-mail i dokumentami przeglądanymi przez The New York Times. Cztery osoby poinformowały o tym, jednak poprosili o pozostanie anonimowymi, ponieważ plany są nadal poufne „- podał New York Times

Co ciekawe również plany o wymianie kryptowalut na swojej giełdzie ma Nasdaq. NYSE i jej spółka zarządzająca obecnie rozwijają odpowiednią giełdę bitcoinów, na której inwestorzy mogą bezpośrednio kupować i sprzedawać kryptowalutę, bez udziału kontraktów futures, instrumentów pochodnych i innych rodzajów kontraktów. Klienci i inwestorzy z NYSE będą mogli bezpośrednio kupować, sprzedawać i przechowywać bitcoiny, prawdopodobnie w portfelu, podobnym do Coinbase lub innych istniejących platform kryptowalutowych. Takie otwarcie będzie niezwykle istotnym znakiem, że tradycyjne giełdy papierów wartościowych wchodzą w zupełnie nowy rynek finansowy.

W tej samej informacji NY Times wypowiadał się dyrektor i założyciel LedgerX – Paul Chou, który pracował wcześniej w Goldman Sachs:

„Branża po raz pierwszy spotyka się z bezprecedensowym zainteresowaniem instytucji w historii Bitcoin’a.”

Wspomniana spółka Goldman Sachs wprowadzi m.in. kontrakty futures na Bitcoin. Przypomnijmy, że pierwszym podmiotem, który wprowadził kontrakty terminowe na tą kryptowalutę była CME Group. Przy tak dużym zainteresowaniu tradycyjnego rynku finansowego, możemy jeszcze nieraz być zaskoczonym wzrostem ilości podmiotów, które dokonują wymiany walut wirtualnych. Są to widoczne znaki, że rynek kryptowalut jest przyszłością. Jakie są Wasze przewidywania do dalszych poczynań międzynarodowych podmiotów finansowych? Czy ktoś jeszcze dojdzie do tego grona? Zapraszamy do dyskusji a o dalszych postępach w tworzeniu nowych giełd kryptowalut będziemy informować na bieżąco.

Komentarze