Giełda kryptowalut Bittrex nabyła 10% akcji w firmie z branży blockchain

1 220

Bittrex, jedna z najpopularniejszych giełd kryptowalut na świecie, zakupiła 10 procent udziałów w maltańskiej spółce Palladium, która zajmuje się tworzeniem własnych systemów opartych o blockchain. Palladium dąży do wypełnienia luki między Initial Coin Offering (ICO), a Initial Public Offering (IPO) – zamieniając tokeny na akcje.

Przed inwestycją giełdy, Palladium było własnością holdingu bankowego INVESTAR Holding i platformy e-sportowej Unikrn, która posiadała odpowiednio 85% i 15% udziałów w firmie. Brak oficjalnego komunikatu i szczegółów transakcji pozostawia niejasne, która z wyżej wymienionych firm sprzedała część swoich udziałów Bittrex.

„Cieszymy się, że mamy tak globalnego gracza na pokładzie. Inwestycja Bittrex w Palladium jest potwierdzeniem słusznej decyzji Malty, aby stać na czele regulacji technologii blockchain” – powiedział Paolo Catalfamo, założyciel i prezes Palladium

Firma dąży do stworzenia ulepszonej wersji Initial Coin Offering, poprzez umożliwienie zamiany tokenów na akcje. Jak określono, Initial Convertible Coin Offering (ICCO) zostało opracowane w celu „zapewnienia inwestorom spokoju ducha”, z racji dużego niebezpieczeństwa oszustwami w obszarze ICO. Każdy token wydany inwestorom korzystającym z tego udoskonalonego modelu finansowania jest określany jako „wymienialny towar”, który można zamienić na akcje Palladium.

Palladium zamierza zebrać 150 milionów euro w fazie ICO, a raczej w najnowszym systemie ICCO. Nowy model finansowania ICCO sprawia, że ​​sprzedaż przypomina bardziej tradycyjną ofertę publiczną na giełdach papierów wartościowych. Inwestorzy mogą zamienić tokeny na akcje po trzech latach od daty emisji.

Kryptowalut
źródło: pexels.com

Giełda kryptowalut Bittrex podpisała umowę z Ripple

W połowie sierpnia br., Ripple podpisało umowę współpracy z trzema nowymi partnerami w zakresie cyfrowej wymiany aktywów dla systemu xRapid – produktu płatności transgranicznych Ripple Labs. Nowa umowa obejmuje giełdę kryptowalut Bittrex, która będzie preferowaną cyfrową giełdą dla transakcji przeprowadzanych w dolarach amerykańskich. Ripple podjęło również współpracę z Bitso i Coins.ph, które będą preferowanymi giełdami odpowiednio dla meksykańskiego peso i peso filipińskiego. Produkt płatności transgranicznych xRapid minimalizuje koszty płynności środków i dostarcza niższe koszty transakcji i skalowalności zasobów cyfrowych XRP, a także poprawia szybkość finalizowania transakcji.

Co sądzicie o giełdzie kryptowalut Bittrex? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze