Ripple podpisało umowę z Bittrex dla płatności transgranicznych xRapid

źródło: pixabay.com
1 903

Ripple podpisało umowę współpracy z trzema nowymi partnerami w zakresie cyfrowej wymiany aktywów dla systemu xRapid – produktu płatności transgranicznych Ripple Labs. Nowa umowa obejmuje giełdę kryptowalut Bittrex, która od teraz będzie preferowaną cyfrową giełdą dla transakcji przeprowadzanych w dolarach amerykańskich. Ripple podjęło również współpracę z Bitso i Coins.ph, które będą preferowanymi giełdami odpowiednio dla meksykańskiego peso i peso filipińskiego.

„Dziś z przyjemnością ogłaszamy, że Bittrex będzie działał jako preferowana giełda aktywów cyfrowych dla transakcji xRapid, które poruszają się w dolarach amerykańskich. Dodatkowo, Bitso i Coins.ph będą preferowane odpowiednio dla Peso meksykańskiego i filipińskiego” – oświadczyła firma na swoim blogu

Produkt płatności transgranicznych xRapid minimalizuje koszty płynności środków i dostarcza niższe koszty transakcji i skalowalności zasobów cyfrowych XRP, a także poprawia szybkość finalizowania transakcji. Ale aby xRapid osiągnął największy sukces, musi istnieć zdrowy ekosystem partnerów w zakresie wymiany zasobów cyfrowych na całym świecie – twierdzi firma. Dzięki możliwościom xRapid, płatności mogą być przenoszone z jednej waluty – na XRP – i z powrotem do innej waluty FIAT.

„Widzimy już kilka udanych projektów pilotażowych xRapid, a gdy przeniesiemy produkt z wersji beta do finalnej wersji w tym roku, partnerzy giełdowi pozwolą zapewnić instytucjom finansowym komfort i pewność, że ich płatności będą płynnie przechodzić między różnymi walutami” – powiedział Cory Johnson, dyrektor ds. marketingu Ripple

Poniżej przedstawiony jest wykres ceny XRP. Po ogłoszeniu nowego partnerstwa przez firmę, cena XRP osiągnęła 0,31$, z 7 procentowym wzrostem.

Ripple
źródło: https://coinmarketcap.com/currencies/ripple/

Charakterystyka Ripple

Ripple to kryptowaluta oparta na idei szybkiego transferu środków w obrocie międzynarodowym. Jest on łącznikiem między bankami, korporacjami oraz giełdami w kwestii przelewów globalnych. Projekt jest realizowany od roku 2012, chociaż początki idei zaczęły się już w 2004 roku a w ostatnich latach przybyło do grupy partnerów wiele podmiotów. Głównym zadaniem jest wsparcie instytucji finansowych na całym świecie w szybkich i tanich przelewach środków pieniężnych na rynku międzynarodowym. Należy również zaznaczyć, iż kryptowaluta nie jest możliwa do kopania, a większość tokenów (70%) należy do RippleLabs. Posiada protokół rozliczeń brutto w czasie rzeczywistym (RTGS) oraz charakter rozproszony a nie zdecentralizowany.

Jak stwierdził prezes Elvis Investment, Anatoly Castella, scentralizowany protokół Ripple może mieć znacznie większy wpływ na wydajność tokena, zarówno teraz, jak i na dłuższą metę. Jeśli Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zaklasyfikuje Ripple’a jako papier wartościowy, możemy doświadczyć w krótkim czasie mocnego spadku wartości rynkowej. W dłuższej perspektywie stanie się po prostu cyfrowym zasobem należącym do inwestorów instytucjonalnych.

Co sądzicie o Ripple i nowych partnerach firmy? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze