Giełda kryptowalut Bitstamp będzie sprzedana!

660

Bitstamp przechodzi w inne ręce?

Jedna z najpopularniejszych giełd na Świecie – Bitstamp prawdopodobnie zostanie przejęta przez jedną ze spółek z branży gamingowej. Chodzi tu o spółkę Nexon, która ma obecną siedzibę w Japonii. Ani Nexon, ani Bitstamp nie komentują tej kwestii publicznie, ale podobno ta pierwsza wypłaci 350 milionów dolarów za Bitstamp, która jest obecnie jedyną w Europie licencjonowaną giełdą kryptowalut.

Jeśli to prawda, Bitstamp zostanie sprzedany za 50 milionów dolarów mniej niż było to przy spółce Circle, która zapłaciła za amerykańską giełdę kryptowalut Poloniex, którą nabyto na początku tego roku. Jest to godne uwagi, zwłaszcza, że ​​Bitstamp regularnie plasuje się powyżej Poloniex w dziennym wolumenie obrotu, a także ma relacje bankowe niezbędne do oferowania par w handlu kryptowalut, w przeciwieństwie do Poloniexa. Dodatkowo wielkość zarejestrowanych użytkowników stale rośnie a w samym grudniu przybyło ich 100 tys. Samych pracowników w firmie jest na obecną chwilę około 200. Ciekawe jest to, że w 2013 pozyskał on kwotę 7 milionów funtów od funduszu hedgingowego Pantera Capital, natomiast 1,7 miliona funtów podczas kampanii crowdfundingowej w 2017 roku. Warto zauważyć, że nie będzie to jedyne takie przejęcie przez Nexona. Jak poinformował jeden z portali, firma kupiła pakiet kontrolny południowo-koreańskiej giełdy kryptowalutowej Korbit we wrześniu ubiegłego roku o wartości 150 milionów USD. W tym czasie Korbit był drugą co do wielkości giełdą w Korei Południowej, a platforma nadal notowała dzienne obroty na poziomie około 100 milionów dolarów. Nexon Group, założona w 1995 roku, specjalizuje się w grach komputerowych i mobilnych. Opracował tytuły takie jak koreańska i japońska wersja Counter Strike oraz koreańska wersja gry piłki nożnej FIFA Online. Spółka jest notowana na giełdzie w Tokio przy kapitalizacji rynkowej wynoszącej 1,3 biliona jenów (12,7 miliarda dolarów, 9,1 miliarda funtów).

Co Wy sądzicie o przejęciu jednego z dużych graczy na rynku giełd wymiany kryptowalut? Czy zmieni to sytuację na samej giełdzie? Zapraszamy do dyskusji a o nowych przejęciach giełd kryptowalut będziemy informować na bieżąco.

Zródło obrazu: https://usethebitcoin.com
Komentarze