Giełda Coinbase ogłasza integrację z Apple Pay i Google Pay

Największa amerykańska giełda kryptowalutowa Coinbase ogłosiła integrację z usługami Apple Pay oraz Google Pay. Dzięki temu właściciele telefonów z systemami iOS i Android będą mogli łatwo kupować kryptowaluty.

Giełda chce nie tylko ułatwić proces zasilania konta, ale również wypłatę środków przechowywanych na giełdzie. W tym celu wprowadza natychmiastowe wypłaty (do 100 000 dolarów), z których można korzystać przez całą dobę.

Zakup kryptowalut przez Apple Pay i Google Pay

Informacja o integracji z najpopularniejszymi systemami płatności mobilnych pojawiła się na oficjalnym blogu giełdy Coinbase. Już teraz mogą z niej korzystać użytkownicy iPhone’ów. W celu zasilenia rachunku obsługiwanego przez Coinbase wystarczy podpiąć do Apple Pay kartę debetową lub kredytową (nie ma znaczenia, czy jest to Visa, czy karta Mastercard). Dzięki temu podczas dokonywania zakupu kryptowalut na giełdzie pojawi się opcja skorzystania z płatności Apple Pay. Usługa dostępna jest również w przeglądarce Safari.

Jesienią podobna opcja zostanie udostępniona wszystkim właścicielom telefonów z systemem Android. Wtedy też Coinbase zacznie obsługiwać Google Pay. Wprowadzenie tego typu udogodnienia może przekonać wiele osób do zakupu pierwszych kryptowalut. Potwierdza to, że amerykańska giełda przez cały czas prowadzi działania, których celem jest zdobycie nowych rynków. W międzyczasie prowadzona jest również rekrutacja nowych pracowników.

Jak widać, Coinbase chce wykorzystać chwilowe problemy Binance i zdobyć klientów. Przed firmą stoi jednak trudne zadanie, ponieważ pomimo niedawnych problemów, Binance wciąż jest najpopularniejszą giełdą. Według danych dostępnych na CoinGecko znormalizowany wolumen z 24 godzin wynosi w jej przypadku aż 79 369 179 552 zł. Dla Coinbase jest to „zaledwie” 14 817 502 076 złotych. Dodatkowo CEO Binance Chanpeng CZ Zhao dąży obecnie do tego, żeby działalność jego firmy została uregulowana we wszystkich zakątkach świata, co opisywaliśmy w artykule „News dnia”? | Binance chce być uregulowana „globalnie”.

Błyskawiczna wypłata środków z Coinbase

Natychmiastowe wypłaty środków (Real Time Payments) są już dostępne dla klientów z USA, którzy połączą konto Coinbase z kontem bankowym. RTP pozwala nie tylko skrócić czas wypłaty do kilku sekund niezależnie od pory dnia, ale również eliminuje ryzyko naliczenia dodatkowych opłat. Coinbase jest pierwszą giełdą kryptowalutową, która wdrożyła to rozwiązanie.

Komentarze