General Motors włącza się w blockchainową inicjatywę

744
Wielkie przedsiębiorstwa coraz częściej skłaniają się ku wykorzystywaniu i rozwijaniu technologii łańcucha bloków. Świadczy to o potencjale blockchaina i efektywności bazujących na nim rozwiązań. W ostatnim czasie po raz kolejny swoje zaangażowanie w tej kwestii potwierdził amerykański potentant motoryzacyjny General Motors (GM). Firma postanowiła włączyć się w blockchainową inicjatywę, która ma na celu poprawę ochrony danych.

General Motors

Gigant motoryzacyjny General Motors w komunikacie prasowym z dnia 11 lutego poinformował o rozpoczęciu kolaboracji ze start-upem Spring Labs. Będzie ona polegała na włączeniu się General Motors Financial Company, Inc. (GM Financial) w blockchainową inicjatywę, jaką jest program partnerski Spring Founding Industry Partners (SPIF) Program. Ma on na celu poprawę standardów zarządzania danymi w środowisku finansowym, m. in. w przypadku weryfikacji tożsamości czy oszustw związanych z „tworzeniem” nowej tożsamości z zarówno prawdziwych jak i fałszywych danych. Ten ostatni proceder znany jest pod nazwą „synthetic identity fraud”.

Jako finansowe ramię General Motors i jeden z największych na świecie usługodawców finansowych (związanych z motoryzacją) cały czas implementujemy innowacje, a także rozwijamy system zabezpieczeń przez oszustwami. Ulepszamy także możliwości detekcyjne, aby lepiej chronić naszych klientów i dealerów – powiedział Mike Kanarios, główny specjalista ds. strategii GM Finance.

General Motors

Spring Founding Industry Partners (SPIF) Program

Spring Founding Industry Partners (SFIP) Program składa się instytucji finansowych oraz dostawców danych, którzy zdecydowali się współpracować z start-upem Spring Labs. Jego uczestnicy zdecydowali się połączyć swoje siły w badaniach, rozwijaniu i implementacji protokołu Spring Protocol. Są skoncentrowani na stworzeniu bezpiecznych i zgodnych z obowiązującymi regulacjami rozwiązań dotyczących weryfikacji tożsamości i innych potencjalnych problemów w ich sektorach. W programie biorą udział m. in.: SoFi, OnDeck Capital, Avant, GreenSky, Funding Circle, BlueVine, Fundation, Upgrade, Fundbox, and Better Mortgage. Teraz do tego grona dołączyło GM Financial. W rozmowie dla Forbes, CEO Spring Labs Adam Jiwan zapewnił, że współpraca będzie na pewno owocna.

Doszliśmy razem do wniosku, że jesteśmy w stanie opracować wiele zastosowań, które będą pasowały do biznesu GM Financial. Zarówno jako pożyczkodawcy, jak i firmy matki.

General Motors już od jakiegoś czasu stawia na technologię blockchain. Niewątpliwie, zainteresowanie takich potentatów sprzyja jej rozwojowi, dlatego każdy taki news cieszy.

Komentarze