Gang w Dubaju napadł na inwestorów w kryptowaluty. Skradziono około 1.9 miliona dolarów

808

Dubajska policja ujęła 10-osobową grupę, która ukradła dwóm mężczyznom ponad 7 milionów dirhamów ZEA. Pieniądze miały zostać przeznaczone na inwestycje w kryptowaluty. Była to zorganizowana akcja na dwóch obcokrajowców, którzy szukali miejsca, aby zakupić Bitcoiny o równowartości $1.9 miliona dolarów. Zostali zwabieni do fałszywego kantoru kryptowalutowego, w którym mieli zainwestować gotówkę w Bitcoiny. W biurze czekała na nich uzbrojona grupa gangsterska, która po zdobyciu gotówki uciekła z budynku.

Dwóch braci szukało miejsca w Dubaju do zakupu Bitcoinów. Członkowie gangu zwabili ich, twierdząc, że mogą im sprzedać Bitcoiny o równowartości 1.9 miliona dolarów. Szef grupy oszukał właściciela sklepu handlowego w rejonie Al Muraqabbat, który zamieścił ogłoszenie sprzedające swoje biuro i licencję handlową. Gang stworzył w tym miejscu fałszywe biuro, a cała sytuacja była od początku zaplanowana. Szef gangu powiedział sprzedawcy biura, że chce je kupić wraz z licencją sprzedaży. Udało mu się zdobyć klucz do sprawdzenia biura po godzinie 20.00. Po otrzymaniu kluczy gang skontaktował się z braćmi w celu sfinalizowania transakcji. Sześciu członków grupy czekało w biurze, a pozostali trzej byli na zewnątrz. Po wejściu do biura, gangsterzy grozili im bronią, związali ręce i zamknęli ich w biurze, po czym uciekli 7 milionami dirhamów. Policja w przeciągu kilku godzin odszukała gangsterów i odzyskała skradzione pieniądze. Członkowie gangu byli rozmieszczeni w czterech różnych emiratach.

Generał major Khalil Ebrahim Al Mansouri, zastępca naczelnego wicedyrektora ds. Dochodzeń w sprawach karnych w policji w Dubaju, powiedział, że policyjne centrum analizy danych wykorzystało najlepsze programy i technologię sztucznej inteligencji do prześledzenia gangów, co pomogło oficerom zatrzymać gang w rekordowym czasie kilku godzin.

kryptowaluty
źródlo: pixabay

Kryptowaluty i kradzieże

Sprzęt do wydobywania kryptowalut jak i same kryptowaluty są coraz częstszym celem zorganizowanych grup przestępczych. W lutym pisaliśmy o złapaniu dwóch mężczyzn na terenie Islandii, którzy ukradli sprzęt używany do wydobywania kryptowalut o wartości blisko 7 milionów PLN. Zostało skradzionych 600 kart graficznych, 100 zasilaczy, 100 płyt głównych, 100 dysków pamięci i 100 procesorów. Szacowana wartość wszystkich podzespołów z trzech włamań do centrów wydobywczych wyniosła 200 milionów koron islandzkich, co w przeliczeniu na złotówki daje około 6.747.592 PLN.

Czy myślicie, iż w przyszłości będzie coraz więcej napadów na inwestorów w kryptowaluty? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze