G20: pozytywne emocje dotyczące kryptowalut

2 666

Spotkanie G20 napawa nadzieją

Szczyt G20 tchnął wiele nadziei w przyszłość kryptowalut. Pisaliśmy chociażby o stanowisku Rady Stabilności Finansowej o nieregulowaniu kryptowalut w sposób surowy. Warto też podkreślić podsumowanie spotkań na szczycie, które pokazało ile krajów przekazało stanowisko dotyczące legalności kryptowalut.


Tylko Chiny uznały kryptowalut za nielegalne!

Ciekawą postacią jest za to francuski minister finansów, który opublikował na twitterze, wpis o pozytywnym tonie dotyczącym blockchaina i kryptowalut:

https://twitter.com/BrunoLeMaire/status/975793358634455042

Stanowisko samego ministra zmieniło się od momentu w którym opublikował on list otwarty do argentyńskiego ministra finansów pełnego obaw o kryptowaluty. Tym razem jest on pozytywnie nastawiony i co ważne uznaje, że blockchain jest rewolucją a Francja chce być liderem w branży kryptowalut. Takie odniesienie się ważnego gracza szczytu G20 pokazuje nadzieje na brak zaostrzenia prawa. Le Maire odniósł się także do segmentu ICO, mówiąc o zaproszeniu dla wszystkich nowych projektów pod warunkiem spełnienia ram prawnych, które przygotuje francuski rząd.

Końcowy komunikat przekazany przez uczestników szczytu brzmi następująco:

„Zdajemy sobie sprawę, że innowacje technologiczne, w tym podstawowe krypto-aktywa, mają potencjał do poprawy efektywności i otwartość systemu finansowego i gospodarki w szerszym kontekście. Krypto-aktywa mają jednak działać w zgodzie w odniesieniu do ochrony konsumentów i inwestorów, integralności rynku, uchylania się od opodatkowania, prania pieniędzy i finansowania terrorystów.

Kryptowaluty nie posiadają cech takich jak pieniądz fiducjarny. W pewnym momencie mogą mieć wpływ na stabilność finansową. Zobowiązujemy się do wdrożenia standardów FATF, ponieważ mają one zastosowanie do krypto-aktywów, czekamy na przegląd tych standardów i wzywamy FATF do przyspieszenia wdrożenia na całym świecie. Kierujemy prośbę do międzynarodowej organizacji standaryzującej (SSB), aby kontynuowały monitorowanie krypto-aktywów i ryzyk, zgodnie z ich możliwościami i w razie potrzeby oceniali odpowiedzi z wielu stron „

Jakie Wy macie zdanie na temat kwestii regulacyjnych? Zapraszamy do dyskusji i jednocześnie informujemy, że nadal będziemy przekazywać wiadomości o postępach prac poszczególnych krajów na Świecie.

Komentarze