FOMO na fali? Odnotowano piąty co do wielkości wolumen BTC

FOMO, czyli obawa przed przegapieniem znaczących ruchów ceny bitcoina, mogło być powodem odnotowania piątego, co do wielkości, największego wolumenu obrotu kryptowalutą, który wyniósł w piątek 34,2 mld USD.

Nagłówki mediów koncentrują się na ubiegłotygodniowym załamaniu kursu BTC. W tym samym czasie uważni obserwatorzy rynku zauważyli interesującą rzecz. Okazuje się , że strach i chciwość jak najbardziej mogą iść w parze. O co chodzi?

FOMO BTC | Niskie ceny, wysoki wolumen

Retoryka Black Friday nie schodziła, również z naszych ust, jeżeli chodzi o ostatnie spadki BTC. Cena kryptowaluty spadła na niektórych giełdach nawet poniżej 6900 USD. Jednak przedwczoraj 24-godzinny wolumen obrotu bitcoinem wyniósł ponad 34,24 mld USD.

fomo
źródło: CoinMarketCap

W rezultacie wczoraj był piąty z największych dotychczas, co do wielkości, wolumen obrotu BTC.

Czy to rzeczywiście aż tak dużo? Trzeba powiedzieć, że wysokość wolumenu bitcoina wzrosła o 55% w ciągu jednego dnia. Wyższe rezultaty BTC osiągał miesiąc temu, kiedy cena BTC wzrosła w ciągu kilku godzin o 17,4%. To był ostatni raz, gdy BTC był w wielkości pięciocyfrowej, jeśli chodzi o kurs. Wolumen obrotu był 2,5 razy mniejszy w dniu 17 grudnia 2017 r., kiedy cena BTC osiągnęła ATH w wysokości 20 089 USD.

Czas na zakupy właśnie minął?

Czy podczas przedwczorajszych spadków spekulanci, którymi zawładnął strach, mogli rzeczywiście przeoczyć sygnał wzrostów? Inwestor Preston Pysh zauważył 22 listopada na Twitterze, że tzw. wskaźnik Mayera był tego dnia niższy, niż dzień wcześniej a taka sytuacja zdarzyła się tylko w 5% przypadków w całej historii kursu BTC.

Wskaźnik Mayera pokazuje również, że obecna cena BTC jest dzielona przez jej 200-dniową średnią ruchomą. Od momentu powstania wskaźnika, średnia dzienna wielokrotność Mayera dla BTC wynosi 1,45. Piątkowe wskazanie wynosiło 0,78. Według zasad wskaźnika można było zastanawiać się, czy BTC był w stanie wykupienia, uczciwej wyceny, czy też niedowartościowania.

Znany analityk kryptograficzny PlanB nazwał to zachowanie „normalnym” dla BTC. Przypomniał, że cena bitcoina nadal może sięgnąć po 100 000 USD. To nie koniec rekordowych wieści. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji, koniecznie przeczytajcie o piątkowym wielorybim transferze BTC, który zajął miejsce w pierwszej dziesiątce największych transferów w historii bitcoina.

Dajcie znać w komentarzach, co myślicie o piątkowym wzroście wolumenu BTC. Czy Wami również zawładnęło FOMO?

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx