Firmy ubezpieczeniowe zaczynają interesować się branżą krypto

11% ubezpieczycieli w USA inwestuje — lub jest zainteresowanych inwestowaniem w krypto

Spośród 328 CFO i CIO reprezentujących około połowy światowej branży ubezpieczeniowej, 6% odpowiedziało, że ich firma już zainwestowała lub rozważa inwestycję w kryptowaluty.

W związku z przeprowadzonym przez Goldman Sachs na całym świecie badaniem okazało się, że 328 dyrektorów finansowych i dyrektorów ds. inwestycji dotyczących alokacji aktywów i portfeli firm ubezpieczeniowych z siedzibą w Stanach Zjednoczonych jest zainteresowanych inwestycjami w kryptowaluty.

Gigant bankowości inwestycyjnej opublikował niedawno coroczną globalną ankietę dotyczącą inwestycji ubezpieczeniowych, która po raz pierwszy zawierała odpowiedzi dotyczące kryptowalut, stwierdzając, że 11% amerykańskich firm ubezpieczeniowych wskazało albo zainteresowanie inwestowaniem, albo bieżącą inwestycję w kryptowaluty.

Szef zarządzania aktywami ubezpieczeniowymi w Goldman Sachs, Mike Siegel, powiedział, że był zaskoczony, gdy uzyskał taki wynik:

„Pierwszy raz przeprowadziliśmy ankietę na temat kryptowalut, które, jak sądziłem, nie przyniosą żadnych odpowiedzi, ale byłem zaskoczony. Dobre 11 % respondentów z branży wskazało, że inwestują w krypto lub rozważają zainwestowanie w krypto”.

W tej samej ankiecie 6 % firm ubezpieczeniowych z Azji wyraziło zainteresowania inwestycjami w branżę kryptowalut a w Europie tylko 1 %.

W raporcie stwierdzono, że kryptowaluty znalazły się na piątym miejscu jako kolejność wybory aktywów inwestycyjnych, ponieważ ubezpieczyciele spodziewają się najwyższych zwrotów w ciągu najbliższych 12 miesięcy, przy czym 6% ocenia je jako swój pierwszy wybór, pokonując akcje Stanów Zjednoczonych i Europy.

Około 2% firm wskazało, że już zainwestowało w kryptowaluty i chociaż jest to niewielka liczba firm wskazujących na inwestycje lub zainteresowanie, analitycy Goldman Sachs napisali, że ten poziom zainteresowania „nadal jest zauważalny”.

Siegel omówił badanie uzupełniające przeprowadzone wśród firm zainteresowanych kryptowalutami, aby zrozumieć ich motywację do zakupu:

„Zadaliśmy kilka dalszych pytań na ten temat i ogólnie firmy, które inwestują lub rozważają kryptowaluty, robią to, aby zrozumieć rynek i zrozumieć infrastrukturę. Ale jeśli stanie się to walutą transakcyjną, chcą mieć możliwość denominowania polis w krypto, a także akceptowania premii w krypto, tak jak robią to w dolarach, jenach, funtach szterlingach lub euro”

Tylko 1% wszystkich ankietowanych firm powiedziało, że zwiększy swoją pozycję w kryptowalutach w ciągu najbliższych 12 miesięcy; 7% stwierdziło, że utrzyma swoją obecną pozycję; a 92% stwierdziło, że nie zainwestuje w kryptowaluty w przyszłym roku.

Pomimo ciągle rosnącego zainteresowania wciąż dominuje pesymistyczne nastawienie do kryptowalut, ponieważ 16% stwierdziło, że jest to klasa aktywów, na której spodziewają się uzyskać najniższe zwroty w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Ogólnie rzecz biorąc, kryptowaluty były trzecią najniżej ocenianą klasą aktywów pod tym względem.

Mathew McDermott, globalny szef banku ds. aktywów cyfrowych, napisał w raporcie:

„W miarę dojrzewania rynku kryptowalut, w połączeniu z rosnącą pewnością regulacyjną, różne instytucje są coraz bardziej przekonane do odkrywania możliwości inwestycyjnych, a także dostrzegają rewolucyjny wpływ leżącej u podstaw technologii blockchain. Byłem pozytywnie zaskoczony rosnącą popularnością wśród globalnych Asset Managerów, którzy wyraźnie dostrzegają potencjał tego rynku.”

Swoją drogą ciekawy jestem ile firm ubezpieczeniowych obecnych na polskim rynku jest zainteresowanych branżą kryptowalut. Wydaje mi się, że będą zainteresowani jak ich zagraniczni koledzy będą realizować zyski i komuś będą musieli upchnąć tokeny po solidnych wzrostach wartości. Uzasadniając wcześniej, że ponieważ zachód inwestuje to już jest to poważna klasa aktywów. A może jest inaczej ? Tylko nic o tym nie słychać. Dobrze pamiętam jak niektóre śmieciowe, polskie akcje notowane na GPW kupowali bez opamiętania. A później sprzedawali ze stratami. Bitcoina i kilka innych tokenów można im polecić 🙂

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx