Firma z branży blockchain będzie sponsorować klub piłkarski Leicester City

Angielski klub piłkarski Leicester City ogłosił nową współpracę z firmą FansUnite, której celem jest „zrewolucjonizowanie branży bukmacherskiej poprzez wykorzystanie technologii blockchain”. FansUnite ma zamiar wprowadzić swój protokół zakładów do końca 2018 roku. Jak piszą: „Operatorzy na całym świecie będą w stanie zaoferować graczom niższe opłaty i zwiększoną szansę zysku dla osób fizycznych”.

Firma FansUnite poinformowała, że ma zamiar wprowadzić zdecentralizowany protokół bukmacherski w tym roku, „z operatorami na całym świecie mogącymi zaoferować graczom niższe opłaty i zwiększoną możliwość zysku dla osób fizycznych”. FansUnite rozpocznie współpracę, uruchamiając promocje i wydarzenia w okolicach stadionu King Power Stadium (stadion Leicester City). Poza tym obie strony będą miały różne akcje promocyjne w całej Anglii, które mają na celu przyciągnięcie fanów z całego świata.

„FansUnite to innowacyjna marka, która chce zapewnić przejrzystość i współpracę w ich branży i cieszymy się, że możemy być tego częścią. Leicester City F.C. jest jedną z czołowych drużyn w angielskiej piłce nożnej, będąc jednym z sześciu klubów, które odniosły sukces w Premier League. Są na czele wprowadzania nowych technologii, które poprawiają wydajność gracza i zaangażowanie fanów w życie klubu” – napisano w oświadczeniu

Premier League sponsorowane przez eToro

Zaledwie w tym tygodniu, platforma inwestycyjna eToro nawiązała współpracę reklamową z siedmioma klubami Premier League, najważniejszej i największej zawodowej ligi piłkarskiej w Anglii. Firma w ramach umowy będzie sponsorować Tottenham Hotspur, Leicester City, Newcastle United, Southampton, Cardiff City, Brighton i Crystal Palace. Należy zaznaczyć, iż firma zapłaciła klubom w Bitcoinie. eToro chce, aby zarówno kryptowaluty jak i technologia blockchain były używane do transferów piłkarskich.

„Dzisiejsze ogłoszenie jest pierwszym krokiem na długiej drodze piłki nożnej, w pełni wykorzystującej technologię blockchain. Technologia blockchain, która leży u podstaw kryptowalut, takich jak Bitcoin, zapewnia przejrzystość, która naszym zdaniem może poprawić wrażenia wszystkich, którzy kochają „piękną grę”, od fanów kupujących bilety po klub negocjujący transfer. Wierzymy, że blockchain zrewolucjonizuje świat futbolu. Jeśli chodzi o naszą strategię, chcieliśmy, aby eToro było postrzegane jako gracz Premier League, a nie tylko jednego klubu” – powiedział Iqbal V. Gandham, Dyrektor w eToro

Co sądzicie o nowych partnerstwach z branży kryptowalut i blockchainu w piłce nożnej? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze