Premier League wypróbuje kryptowaluty. Transfery piłkarskie za Bitcoiny

1 990

eToro, znana platforma inwestycyjna nawiązała współpracę reklamową z siedmioma klubami Premier League, najważniejszej i największej zawodowej ligi piłkarskiej w Anglii. Firma w ramach umowy będzie sponsorować Tottenham Hotspur, Leicester City, Newcastle United, Southampton, Cardiff City, Brighton i Crystal Palace. Należy zaznaczyć, iż firma zapłaciła klubom w Bitcoinie. eToro chce, aby zarówno kryptowaluty jak i technologia blockchain były używane do transferów piłkarskich. 

Kluby Tottenham Hotspur, Leicester City, Newcastle United, Southampton, Cardiff City, Brighton i Crystal Palace zgodziły się założyć portfele cyfrowe za pomocą internetowej platformy transakcyjnej eToro, która twierdzi, że „bez wątpienia” kryptowaluty w końcu zastąpią funta szterlinga w wielomiliardowych transferach piłkarskich. Jest to świetna wiadomość dla platformy eToro, ale znacznie lepsza dla szerszej społeczności kryptowalut. eToro dołącza do listy firm, które szukają ofert sponsorskich w klubach piłkarskich. Pieniądze w piłce nożnej są ogromne, ale przede wszystkim jest to opłacalny ruch marketingowy dla platformy inwestycyjnej.

„Dzisiejsze ogłoszenie jest pierwszym krokiem na długiej drodze piłki nożnej, w pełni wykorzystującej technologię blockchain. Technologia blockchain, która leży u podstaw kryptowalut, takich jak Bitcoin, zapewnia przejrzystość, która naszym zdaniem może poprawić wrażenia wszystkich, którzy kochają „piękną grę”, od fanów kupujących bilety po klub negocjujący transfer. Wierzymy, że blockchain zrewolucjonizuje świat futbolu. Jeśli chodzi o naszą strategię, chcieliśmy, aby eToro było postrzegane jako gracz Premier League, a nie tylko jednego klubu” – powiedział Iqbal V. Gandham, Dyrektor w eToro

Iqbal V. Gandham dodał również, że siedem klubów uczestniczących otrzymało Bitcoiny w celu zwiększenia zainteresowania. „Uzgodniliśmy umowę sponsorską, ale zamiast płacić im w tradycyjnych funtowych banknotach, zapłaciliśmy im w Bitcoinie … To, co z nimi zrobią, zależy wyłącznie od nich”.

eToro, założone w 2006 roku, posiada ponad 10 milionów klientów na swojej platformie inwestycyjnej, która umożliwia użytkownikom dostęp do tradingu, od kryptowalut po akcje i towary.

Kryptowaluty w Premier League

CoinDeal, brytyjska giełda kryptowalut, założona przez trzech Polaków, została sponsorem klubu piłkarskiego Wolverhampton Wanderers, który również rozgrywa mecze w ramach Premier League. Logo giełdy CoinDeal znalazło się na rękawach koszulek drużyny. Zawarty kontrakt obejmie sezon 2018/19 i był to pierwszy kontrakt przez firmę z branży kryptowalut, która sponsoruje klub piłkarski.

Co sądzicie o kryptowalutach w piłce nożnej? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze