Facebook poszukuje blockchain’owych talentów na 5 różnych stanowisk

W ciągu ostatnich trzech tygodni Facebook zamieścił pięć ofert pracy na stanowiska związane z technologią blockchain. Dwie z nich pojawiły się na ich stronie internetowej odpowiednio piątego i szóstego grudnia. Firma zaczyna poszerzać swój zespół o specjalistów z zakresu łańcucha bloków, aby włączyć się do wyścigu przedsiębiorstw implementujących rozwiązania bazujące na blockchain. Podobną aktywność wykazują także inni potentaci technologiczni.

Facebook, blockchain, talent

Otwarte dla blockchain’owych aplikantów stanowiska to inżynier oprogramowania (x2), badacz danych (ang. data scientist) i inżynier danych. Są to oferty pracy na pełen etat, w siedzibie głównej firmy w Menlo Park (Kalifornia). W opisie pozycji inżyniera łańcucha bloków w Facebook Blockchain Data Engineering mozemy przeczytać, że obowiązki z nią związane będą „technicznym i intelektualnym wyzwaniem. [Ich pełnienie] będzie miało wielki wpływ na cały świat”. Z kolei oferta zamieszczona 6 grudnia dotyczy pracy w dziale Product Marketing Lead for the Facebook. Zajmuje się on rozwiązywaniem problemów i budowaniem społeczności, a przede wszystkim skoncentrowany jest na „odkrywaniu możliwości, które przynosi blockchain”.

Co planuje Facebook?

Facebook nie odkrywa swoich szczegółowych planów dotyczących zastosowania łańcucha bloków, jednak ogłoszenie “Data Scientist, Blockchain” daje pewne wskazówki.

Badamy różne rodzaje zastosowań technologii łańcucha bloków. Naszym głównyn celem jest pomoc miliardom osób, zapewniając im dostęp do rzeczy, do których go teraz nie mają. To mogą być dziedziny takie jak usługi finansowe, nowe sposoby oszczędzania, czy też nowe sposoby dzielenia się informacjami.

Według treści ofert dla “Software Engineer, Blockchain” osoby, które dołączą do zespołu Software Engineering (Infrastructure), bedą pracować nad budową „wielu komponentów tworzących Facebook”. Komponenty te muszą zwiększyć skalę przeprowadzanych operacji, aby odpowiadać na „miliony próśb na sekunde”.

Facebook, social media

CNBC poinformowało w październiku, że przeciętne wynagrodzenie inżyniera łańcucha bloków wzrosło do 150 000$ – 175 000$ rocznie. Jest to o 400% w stosunku do roku 2017. Wynika tak ze sporządzonego przez Hire “2018 State of Salaries Report.” Możemy się z niego dowiedzieć, że zapotrzebowanie na pracowników blockchain jest podsycane przez zainteresowanie gigantów FinTech, takich jak Facebook, Amazon, IBM, i Microsoft. Wszystkie te przedsiębiorstwa poszukują teraz specjalistów w tym sektorze.

Komentarze