Facebook Libra coraz bliżej! Jak reaguje Twitter?

2 545
Facebook Libra coraz bliżej premiery. Środowisko kryptowalut skupione na Twitterze w obliczu tego dużego i istotnego wydarzenia nie pozostaje bierne. Oto wybrane komentarze, które możemy przeczytać odnośnie Facebook Libra!

Sceptycyzm wobec Facebooka

Nie jest zaskoczeniem, że większość miłośników kryptowalut nie pała sympatią do Facebooka. Platforma Marka Zuckerberga pokazała, że często miewa problemy z zabezpieczeniami, a także z podsłuchiwaniem swoich użytkowników. Nietrudno jest w takim razie zrozumieć komentarze, które do całej idei Facebook Libra nastawione są sceptycznie. Do tego stopnia, że niektórzy nie uznają tworu za kryptowalutę.

“Facebook już kontroluje sprzedaje Twoje całe wirtualne życie, prywatne i publiczne. Czy pozwoliłbyś im dodatkowo kontrolować się finansowo? Kryptowaluty polegają na niezależnej kontroli nad swoim majątkiem – coin Facebooka nie jest kryptowalutą.”

Zaraz obok znaleźć można jednak też głosy, które mimo negatywnego podejścia do samego Facebooka rozumieją znaczenie, jakie będzie miało wprowadzenie tego rozwiązania na największej platformie społecznościowej na świecie.

“Jeśli nadal jesteś niewolnikiem Facebooka, przygotuj się na bycie zbombardowanym i nowymi, kryptowalutowymi opcjami płatności. Mogę się z tym nie zgadzać, ale nie zaprzeczam, że będzie to miało ogromne znaczenie”

Facebook Libra a bitcoin

Ciekawe spostrzeżenia dotyczyły sposobu w jaki wprowadzenie Libra może wpłynąć na bitcoina i popularność kryptowalut w ogóle.

“Drogi Facebooku
spóźniłeś się, ludzie mogą korzystać z Libra dla krajowych i międzynarodowych transakcji, ale w końcu doprowadzi to do wytworzenia się kryptokultury, która pomoże bitcoinowi w dominacji.”

“Bitcoin przekroczy w czerwcu $10000 dzięki uruchomieniu przez Facebooka libracoin!”

I faktycznie, jeśli spojrzeć na nowy projekt Facebooka z szerszej perspektywy, nie ma lepszego sposobu na popularyzację kryptowalut, niż nowy projekt Marka Zuckerberga. W końcu największe zapewnienia, które mogliśmy usłyszeć z ust niemalże każdego “entuzjasty”, dotyczyły tego, że w momencie zinstytucjonalizowania kryptowalut, staną się one wreszcie mainstreamowym środkiem płatniczym.

Co dalej?

Ciekawą prognozę przyszłości w kontekście Facebook Libra wskazał Ewald Kegel. Stwierdził on, że wiele osób na pewno powie, że nowa kryptowaluta Facebooka nie jest tą prawdziwą. Ostatecznie jednak nie będzie to miało znaczenia, ponieważ głównym znaczeniem kryptowaluty będzie oznaczenie pieniądza, który nie został wyemitowany przez rząd.

Komentarze