Facebook Coin może przynieść $19 miliardów dodatkowego dochodu

3 396

Powstanie kryptowaluty spod szyldu Facebooka może znacząco namieszać na rynku kryptowalut. Zgodnie z najnowszym raportem CNBC,  analityk brytyjskiego holdingu finansowego Barclays PLC, Ross Sandler, stwierdził, że kryptowaluta „Facebook Coin” może wygenerować dodatkowe dochody w wysokości 19 miliardów dolarów do 2021 roku.

Facebookowy token ma być stablecoinem, czyli kryptowalutą powiązaną z rzeczywistym kursem dolara amerykańskiego. Taki zabieg powoduje, że token traci wadę wysokich wahań cenowych, jakie możemy zaobserwować przy klasycznych kryptowalutach, tj. Bitcoin czy Ethereum. Biorąc pod uwagę zaplecze finansowe Facebooka, a także jakość kadry pracującej nad projektem, prawdopodobnie będzie to jeden z najbardziej udanych projektów w historii przedsiębiorstwa. Ponadto możemy zauważyć coraz większe zainteresowanie nadchodzącym stablecoinem Facebooka, szczególnie przez firmy finansowe z Wall Street.

Analityk dodał, że działania Facebooka zmieniają postrzeganie firmy przez Barclays PLC. Akcje Facebooka przechodziły trudny okres w 2018 roku, podaje w raporcie CBNC. Utworzenie nowego zasobu kryptograficznego może pomóc w generowaniu dodatkowych przychodów Facebooka. Sandler dodał, że w tym momencie firma potrzebuje takiego zastrzyku gotówki. Sandler zauważył również dwa główne wyzwania dla firmy, którym musi sprostać podczas pracy nad własnym tokenem.

„Po prostu ustanowienie tego strumienia przychodów zaczyna zmieniać historię akcji Facebooka w naszym odczuciu.” –  powiedział Ross Sandler CNBC

Przede wszystkim Facebook musi wykazać się innowacyjnością, aby klienci zechcieli skorzystać z nowej metody płatności facebookową kryptowalutą. Ponadto Facebook musi przezwyciężyć problemy związane z zaufaniem swoich użytkowników, szczególnie po głośnej kradzieży danych personalnych, która miała miejsce w 2018 roku.

facebook kryptowaluta
źródło: pexels/pixabay

Projekt kryptowaluty „Facebook Coin” – o co chodzi?

W artykule z końca lutego br., The New York Times podał szczegółowe informacje na temat planów utworzenia kryptowaluty portalu Facebook. Firma chce wykorzystać tokeny dla płatności międzynarodowych w aplikacji WhatsApp, należącej do Facebooka. The Times doniósł także o przyszłym połączeniu trzech platform Facebooka: Facebook Messenger, Instagram i WhatsApp. Raport ukazuje także, że rozwój projektu jest na tyle prężny, że zespół negocjuje już warunki z giełdami kryptowalut. Nad projektem czuwa 50-osobowy zespół profesjonalistów w siedzibie Facebooka. Na razie firma nie podaje szczegółów dotyczących emisji kryptowaluty, ale z pewnością się to zmieni na przestrzeni następnych tygodni.

Co sądzicie o projekcie facebookowej kryptowaluty? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze