Ethereum wyprzedzi Visę – Na Merge będzie można mądrze zarobić

Ethereum wyprzedzi Visę dzięki pakietom zbiorczym zkEVM, mówi współzałożyciel Polygon

Nowe rozwiązanie skalujące, zkEVM Rollups, może umożliwić Ethereum pokonanie Visy pod względem przepustowości transakcji, mówi współzałożyciel Polygon, Mihailo Bjelic.

ZkEVM Rollups, nowe rozwiązanie skalujące dla Ethereum, pozwoli protokołowi inteligentnych kontraktów wyprzedzić Visę pod względem przepustowości transakcji, powiedział współzałożyciel Polygon Mihailo Bjelic w niedawnym wywiadzie dla Cointelegraph.

Polygon niedawno twierdził, że jako pierwszy wdrożył rozwiązanie skalujące zkEVM, które ma na celu zmniejszenie kosztów transakcji Ethereum i poprawę jego przepustowości. Ten protokół warstwy 2 może łączyć kilka transakcji, a następnie przekazywać je do sieci Ethereum jako pojedynczą transakcję.

Rozwiązanie, według Bjelica, reprezentuje Świętego Graala Web3, ponieważ oferuje bezpieczeństwo, skalowalność i pełną kompatybilność z Ethereum, co oznacza, że ​​programiści nie będą musieli uczyć się nowego języka programowania, aby z nim pracować.

„Kiedy uruchamiasz rozwiązanie skalujące, najbardziej chcesz to zrobić jako programista. W przeciwnym razie będzie wiele problemów” – wyjaśnił Bjelic.

Według Sandeep Nailwal, drugiego współzałożyciela Polygon, to rozwiązanie obniży opłaty za Ethereum o 90% i zwiększy przepustowość transakcji do 40-50 transakcji na sekundę.

Jak zauważył Bjelic, w przypadku dalszej aktualizacji, pakiety zbiorcze ZkEVM mogą pewnego dnia obsługiwać tysiące transakcji na sekundę, wyprzedzając w ten sposób popularne systemy płatności, takie jak Visa.

Jak rozegrać Merge na Etherum ?

Profesjonalni traderzy, którzy mają „awersję do ryzyka” mogą wykorzystać strategię na opcjach Ethereum aby zagrać na Merge.

Oczekuje się, że aktualizacja „Merge” Ethereum wywoła zmienność ceny ETH, ale inwestorzy opcjyjni mogą bezpiecznie pozostać na długich pozycjach, korzystając z tej strategii.

Etherum (ETH) osiąga punkt przełomowy, gdy sieć odchodzi od proof of work (PoW). Niestety, wielu początkujących traderów często nie trafia w sedno przy tworzeniu strategii maksymalizujących zyski z potencjalnych pozytywnych zmian.

Na przykład kupowanie kontraktów na instrumenty pochodne ETH jest tanim i łatwym mechanizmem maksymalizacji zysków. Kontrakty terminowe typu perpetual future są często wykorzystywane do lewarowania pozycji, a zyski można łatwo zwiększyć pięciokrotnie.

Dlaczego więc nie skorzystać z odwrotnych swapów? Głównym powodem jest groźba przymusowej likwidacji. Jeśli cena ETH spadnie o 19% od punktu wejścia, lewarowany nabywca traci całą inwestycję.

Głównym problemem jest zmienność kursu Etherum i jego silne wahania. Na przykład od lipca 2021 cena ETH spadła o 19% od punktu początkowego w ciągu 20 dni w 118 z 365 dni. Oznacza to, że każda długa pozycja z dźwignią 5x zostanie zlikwidowana.

Jak profesjonalni traderzy grają w strategię opcji „odwróconego ryzyka”

Pomimo konsensusu, że pochodne na kryptowaluty są wykorzystywane głównie do hazardu i nadmiernej dźwigni finansowej, instrumenty te zostały początkowo zaprojektowane do hedgingu.

Handel opcjami daje inwestorom możliwość ochrony swoich pozycji przed gwałtownymi spadkami cen, a nawet czerpania zysków ze zwiększonej zmienności. Te bardziej zaawansowane strategie inwestycyjne zwykle obejmują więcej niż jeden instrument i są powszechnie znane jako „struktury”.

Inwestorzy polegają na strategii opcji „odwrócenie ryzyka”, aby zabezpieczyć straty przed nieoczekiwanymi wahaniami cen. Posiadacz czerpie korzyści z posiadania długich opcji kupna (call), ale koszt tych opcji pokrywa sprzedaż opcji sprzedaży (put). Krótko mówiąc, ta konfiguracja eliminuje ryzyko gdy ETH porusza się w konsolidacji i przynosi umiarkowaną stratę, jeśli aktywa tracą na wartości.

Powyższy handel koncentruje się wyłącznie na opcjach z 26 sierpnia, ale inwestorzy znajdą podobne wzorce przy różnych terminach zapadalności. Cena Etherum wynosiła 1729 USD, kiedy miała miejsce wycena.

Po pierwsze, trader musi kupić ochronę przed spadkiem, kupując 10,2 ETH opcji put (sprzedaj) 1500 USD. Następnie trader sprzedaje 9 kontraktów opcyjnych typu put (sprzedaj) ETH o wartości 1700 USD, aby zrekompensować zyski powyżej tego poziomu. Na koniec trader powinien kupić 10 kontraktów kupna (call) opcji o wartości 2200 USD, aby uzyskać dodatnią ekspozycję cenową.

Należy pamiętać, że wszystkie opcje mają ustaloną datę wygaśnięcia, więc aprecjacja ceny aktywów musi nastąpić w określonym czasie.

Inwestorzy są chronieni przed spadkiem ceny poniżej 1500 $

Taka struktura opcji nie skutkuje ani zyskiem, ani stratą między 1.700 a 2.200 USD (wzrost o 27%). W ten sposób inwestor zakłada, że ​​cena Ethera 26 sierpnia o godzinie 8:00 UTC będzie powyżej tego zakresu, zyskując ekspozycję na nieograniczone zyski i maksymalną stratę 1,185 ETH.

Jeśli cena Ethera wzrośnie do 2490 USD (wzrost o 44%), inwestycja ta przyniesie zysk netto w wysokości 1,185 ETH — pokrywając maksymalną stratę. Co więcej, pompa o 56% do 2700 USD przyniosłaby zysk netto 1,87 ETH. Główną korzyścią dla posiadacza jest ograniczona ryzyko strat.

Mimo że nie ma żadnych kosztów związanych z tą strukturą opcji, giełda będzie wymagać depozytu zabezpieczającego w wysokości do 1,185 ETH w celu pokrycia potencjalnych strat.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze