Ethereum tonie? | Świąteczna czystka płynności rynku

6 055

W ciągu ostatnich 24 godzin na popularne giełdy trafiło ponad 205 000 ETH. Czy kurs Ethereum tonie?

Podczas przerwy świątecznej wolumeny oczywiście spadają. Niemniej jednak tak nagły przypływ podażowej presji może pogrążyć rynek w jeszcze większych tarapatach. Aktualnie Ethereum znajduje się na poziomach niewidzianych od początku bull-run’u z połowy 2019 r.

Ethereum tonie? Traderzy przenoszą ETH na giełdy w czasie Świąt

Większość kryptowalutowych traderów ma, jak my wszyscy (:)) jeszcze jeden dzień Świąt. Wydaje się jednak, że niektórzy posiadacze ETH nie pozwalają na to, aby Święta przeszkadzały im w przeorganizowaniu swoich portfeli i porzuceniu inwestycji w drugie co do wielkości aktywo cyfrowe pod względem kapitalizacji rynkowej.

Jak zauważył analityk rynku ViewBase (@viewbasecom), na giełdy kryptowalutowe trafiła w ciągu ostatnich 24 godzin duża ilość ETH. Na Kraken, Binance i Huobi zdeponowano ponad 205 500 jednostek kryptowaluty o wartości około 25,6 miliona dolarów.

Kraken przyjął prawie 90 000 ETH, a Binance 26 000 ETH. Najwięcej jednostek kryptowaluty zdeponowano jednak na Huobi – prawie 100 000 ETH.

Jak widać powyżej, nagły napływ depozytów i prawdopodobna, towarzysząca temu presja sprzedaży mogą mieć aktualnie większy wpływ na kurs ETH.

W związku z okresem Świąt, ilość potencjalnych nabywców, którzy podjęliby działania w celu pochłonięcia negatywnej presji cenowej jest znacznie zmniejszona.

Okres świąteczny nie był jak dotąd szczególnie dobry dla inwestorów Ethereum. Jeszcze 23 grudnia ETH kosztował na Krakenie ok. 134 USD. Od tego czasu jego cena spadła o około 8,2 procent. Nie inaczej sprawy mają się oczywiście na innych wiodących giełdach na rynku.

ethereum tonie kurs 26-12-2019
wykres ETH USD od TradingView

Chociaż większość walut cyfrowych doświadczyła w ciągu ostatnich dni spadku cen, Bitcoin nie spadł aż tak gwałtownie. W tym samym okresie cena BTC spadła z najwyższego poziomu nieco ponad 7 700 USD do obecnej ceny około 7 161 USD.

Świąteczna czystka płynności wpłynęła na cały rynek. Jako że ogromna ilość ETH trafia na wiodące giełdy można przypuszczać że niedźwiedzie będą sprzedawać. Jeżeli tak się stanie, ceny spadną jeszcze niżej. Czy Ethereum tonie?

kryptowaluty tygodniowa zmiana ceny

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Jeżeli w świątecznej gorączce nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z analizą Jurka S., zapraszamy serdecznie:

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Zachęcamy również do głosowania w nominacjach do nagród Nexus 2019. Oddaj swój głos już teraz i weź udział w losowaniu kryptowalutowych gadżetów!

Komentarze