Ethereum testuje 25% wzrostu przepustowości sieci – opłaty za transakcje na poziomie Bitcoina!

Członkowie Sieci Ethereum próbują podnieść wielkość bloku. Ethereum testuje tym samym rozwiązanie będące odpowiedzią na przeciążanie się sieci.

Zmiany ceny Gazu

Jak potwierdził w tym tygodniu, między innymi, Vitalik Buterin, obecnie Ethereum testuje nowe rozwiązania, które polepszą ogólne wyniki sieci, a także obniżą opłaty transakcyjne sieci.

“W związku z aktualnym przeciążeniem sieci, zaczęliśmy testować możliwość zwiększenia limitu gazu do 10 milionów” – wg opinii Bitfly (mining pool).

Krok ten jest pokłosiem znaczących skoków użycia sieci Ethereum, głównie za sprawą Tetheru, który wspierany jest przez blockchain ETH. Według danych pochodzących z Coin Metrics, 15 września użytkownicy Ethereum płacili niemalże tyle samo w opłatach transakcyjnych, co użytkownicy najpopularniejszej kryptowaluty. W przypadku ETH chodziło o $182 899, BTC natomiast $185 993. Koszt pojedynczej transakcji Ethereum wzrósł w ciągu ostatniego miesiąca z $0.11 do $0.39.

Zyski Ethereum przed spadkami Bitcoina

Gas jest tokenem, który muszą wydawać użytkownicy sieci Ethereum za wykonanie jakiejkolwiek operacji w sieci. Zmiana na 10 000 000 gas za blok jest zmianą znaczącą i przełoży się na całkowitą zmianę pojemności o 25%.

Wiadomości o zmianie sprzyjają rozwojowi Etheru. W ciągu ostatnich kilku dni zanotował on solidne wzrosty, podczas gdy pozostałe kryptowaluty raczej pozostawały bierne lub reagowały z opóźnieniem.

Również w obliczu spadku ceny Bitcoina, ETH jako jedyne aktywo na rynku jest w stanie utrzymać poziom swojej ceny.

Ewolucje Eth

Ethereum testuje również rozwiązania związane z aktualizacją Istanbul. Przypomnijmy, że ostatnie Ethereum Improvement Proposals wzbudzały wiele wątpliwości. Okazuje się, że funkcjonujemy obecnie w czasach podwyższonej aktywności developerskiej w dużych projektach blockchainowych. Wiele zmian może zmienić zasady, na których oparto wiele innych, mniejszych projektów. Jak to w życiu i technologii bywa – trzeba się zaadaptować.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx