Etherum tworzy historię – przebija Bitcoina zainteresowaniem inwestorów o 32%

Etherum tworzy historię – przebija Bitcoina zainteresowaniem inwestorów o 32%

Podczas gdy Ethereum tworzy historię, przejmując Bitcoina na rynku opcji, kontrakty futures na ETH zrobiły krok w tył.

Ether (ETH) po raz pierwszy w historii przegonił Bitcoin (BTC) na rynku opcji, ponieważ otwarte zainteresowanie (OI) opcji na Deribit Etherum o wartości 5,6 mld USD przekroczyło OI opcji na Bitcoinie o wartości 4,6 mld USD o 32%.

OI jest obliczana poprzez dodanie wszystkich kontraktów z otwartych transakcji i odjęcie kontraktów, gdy transakcja jest zamknięta. Jest używany jako wskaźnik do określenia nastrojów rynkowych i siły trendów cenowych. Deribit to największa na świecie giełda opcji BTC i ETH, stanowiąca ponad 90% globalnego wolumenu obrotu.

Dane z giełdy Deribit podkreśliły, że opcje ETH to głównie opcje call, ze stosunkiem put/call na poziomie 0,26. Stosunek ETH Put/Call osiągnął nowe roczne minimum w miarę zbliżania się daty połączenia.

W ramach opcji sprzedaży nabywcy mają prawo, ale nie obowiązek sprzedaży aktywów bazowych po z góry określonej cenie w określonym dniu lub wcześniej. Ogólnie rzecz biorąc, nabywcy sprzedaży są domyślnie spadkowi, podczas gdy inwestor opcji kupna jest nastawiony na wzrosty.

Współczynnik put/call większy niż 0,7 lub wyższy niż jeden wskazuje na niedźwiedzie nastroje na rynku, podczas gdy wartość wskaźnika put/call niższa niż 0,7 i spadająca blisko 0,5 wskazuje na wschodzący trend zwyżkowy.

Niedawny wzrost wartości ETH OI na rynku opcji, przy czym wśród traderów był pozytywny sentyment, przypisuje się zbliżającej się fuzji, zaplanowanej na trzeci tydzień września.

Podczas gdy ETH nadal odnotowuje rosnącą dominację na rynku opcji, kwartalne kontrakty terminowe na ETH, których termin wygaśnięcia zaplanowano na grudzień 2022 r., uległy cofnięciu przy czym cena kontraktów futures stała się niższa niż cena spot. Cena spot i futures Etherum wzrosła w poniedziałek do -8 USD. Choć może się to wydawać niedźwiedzią prognozą, BTC wzrósł o 15% po cofnięciu cen w czerwcu.

Oprócz rosnącego oczekiwania na nadchodzącą transformację proof-of-stake (PoS), analitycy wskazali również na możliwy scenariusz zrzutu w przypadku podziału łańcucha. Badanie przeprowadzone przez Galois Capital wykazało, że 33,1% respondentów uważa, że ​​aktualizacja doprowadzi do hard forka, podczas gdy 53,7% przewidywało płynne przejście sieci.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x