EOS | Szybkość transakcji zwiększona o 35%

Przed kilkoma dniami zrealizowano aktualizację protokołu EOS, co poskutkowało wzrostem szybkości transakcyjnej oraz ulepszeniem narzędzi do budowy smart contracts.


Przepustowość transakcji 35% w górę!


Jakiś czas temu przykuł naszą uwagę wpis na Twitterze jednego z Producenta Bloków (Block Producer) blockchaina EOS – EOS42. Okazuje się, że wraz z dniem 18 stycznia ukazała się nowa wersja oprogramowania piątej co do wielkości kapitalizacji kryptowaluty EOS.

https://twitter.com/EOS42io/status/1086114636980674561Wprowadzono dwie stabilnie zrealizowane poprawki, EOSIO V1.6.0 podnosząca szybkość transakcji i EOSIO.CDT V1.5.0 ulepszająca narzędzia do budowy smart contracts.

Najnowsza wersja oprogramowania 1.6.0 kładzie nacisk na podstawową warstwę protokołu, czyli transakcyjną peer-to-peer. Poprawia efektywność tej warstwy oraz zwiększa przepustowość w czasie rzeczywistym, co powinno skutkować przyspieszonymi transakcjami.

Cytując z bloga EOS:

Nasz własny wewnętrzny benchmark test pokazał prawdopodobny wzrost szybkości transakcji o ponad 35% przy użyciu token-transfers-per-second jako wariantu podstawowego.Ten benchmark przedstawia test oprogramowania EOSIO na prywatnej sieci. Prognozujemy zauważalne ulepszenia podtrzymujące transakcje sekundowe, zmniejszając koszty CPU, jak i obniżając opóźnienie wszystkich blockchain’ów bazujących na EOSIO.

Narzędzia smart contract’owe


Drugim aspektem najnowszych udogodnień w świecie rozwoju protokołu EOS to CDT V1.5.0 ulepszony zestaw narzędzi potrzebnych do tworzenia smart contracts.

Z EOSIO.CDT (Contract Development Toolkit) mamy już do czynienia od wersji 1.3.0. Stworzono go w celu zwiększenia efektywności i sprawniejszego tworzenia smart contracts oraz generowania plików ABI.

Nowy zestaw narzędzi CDT w wersji 1.5.0 ma za zadanie poprawić prostotę tworzenia, rozwijania i testowania smart contracts. Jednym z narzędzi jest eosio-init, który generuje szablon projektowy do tworzenia smart contracts. Dzięki temu można teraz o wiele łatwiej zacząć przygodę z tworzeniem inteligentnych umów.

Ekosystem EOS wydawałoby się, że znakomicie się rozwija, szczególnie jeśli spojrzycie na tę grafikę.


Co myślicie o EOS i całej platformie? Czy też Was rozczarowała po starcie, czy jesteście zadowoleni? Jak podobają się Wam najnowsze aktualizacje? Podzielcie się doświadczeniami w komentarzach, zapraszamy!

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze