EOS na Coinbase | Krew „na dzień dobry” i tajemnica 1 czerwca

2 302
W piątkowy poranek kryptowalutowy parkiet goreje kolorem krwi. Dotyczy to również popularnego altcoina EOS, który zaledwie wczoraj został dodany do oferty Coinbase. Wygląda na to, że tym razem „efekt Coinbase” nie zadziałał. Ale…

EOS cena

źródło: tutaj

EOS na Coinbase

W chwili pisania tego tekstu EOS wyceniany jest na 7,32$, co stanowi blisko 9,5% spadek wartości w przeciągu ostatnich 24 godzin. Dla porównania bitcoin kosztuje aktualnie 8224$ i może „pochwalić się” 5,5% spadkiem wartości w tym samym okresie czasu. Dane coinpaprika.

EOS, piąta co do wielkości kryptowaluta według kapitalizacji rynkowej, została dodana na Coinbase wczoraj wieczorem. Już wcześniej EOS, znany jako  „Ethereum killer” został dodany do Coinbase Pro.

Coinbase dodał EOS do swojej platformy oraz aplikacji mobilnej. Ruch giełdy zapewni dostęp do rynku EOS milionom inwestorów detalicznych.

Coinbase vs Binance

EOS to największy altcoin dodany do Coinbase od czasu dodania XRP w lutym. Kryptowaluta będzie dostępna dla użytkowników w większości jurysdykcji, z wyjątkiem Wielkiej Brytanii i stanu Nowy Jork ze względu na zaostrzone przepisy.

Coinbase.com miał w kwietniu 27,9 miliona odwiedzających, a według szacunków 25 milionów użytkowników w pierwszym kwartale 2019 roku.

Coinbase nadal agresywnie wprowadza nowe kryptowaluty. Kiedyś uważano ją za „konserwatywną” giełdę i była znana ze zrównoważonego tempa dodawania nowych monet. Od końca ubiegłego roku giełda zmieniła strategię, aby z coraz większym impetem wprowadzać nowe coiny.

Zmiana strategii jest prawdopodobnie odpowiedzią na słabnącą pozycję rynkową Coinbase. Jeśli chodzi o procent całkowitej wielkości, amerykańskie giełdy, w tym Coinbase, tracą udział w rynku w stosunku do dominującego obecnie Binance. Od września 2019 r. Coinbase wprowadziło już 15 różnych aktywów kryptograficznych.

Tajemnica 1 czerwca

Wsparcie Coinbase dla EOS nastąpiło przed 1 czerwca, przypuszczalnie bardzo ważną datą dla Block.one. Dla tych, którzy nie wiedzą, Block.one to firma odpowiedzialna za protokół EOS. Zasugerowała ona, że 1 czerwca 2019, ogłosi ważny komunikat. Wszystko wkazuje na to, że nie jest to wyłącznie płonna plotka. Kilka dni temu Block.one zakupił ponad 20 milionów dolarów pamięci EOS RAM, co daje mu dostęp do większej liczby zasobów obliczeniowych.

Komentarze