Coinbase zamierza dodać 31 nowych kryptowalut na swoją platfomę

źródło: pexels/pixabya

Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase rozpoczęła pracę nad dodaniem kolejnych tokenów na swoją platformę tradingową. Kryptowaluty, jakie analizuje Coinbase to aż 31 tokenów, w tym Ripple (XRP), Cardano (ADA), Stellar (XLM), czy EOS. Jak poinformowali w oświadczeniu, zespół pracuje nad dodaniem kolejnych kryptowalut poprzez rozmowy z lokalnymi bankami oraz instytucjami regulującymi. Jest to ciąg dalszy działań Coinbase, które mają na celu wsparcie jak największej ilośći kryptoaktywów – zgodnych z obowiązującymi ramami prawnymi Stanów Zjednoczonych oraz wewnętrznej polityki Coinbase.

Coinbase to bez wątpienia jedna z najprężniej rozwijających się platform kryptowalutowych w Stanach Zjednoczonych, jak i na całym świecie. Polityka firmy skłania się ku akceptacji większości projektów, które według Coinbase – stanowią bezpieczne rozwiązania i są zgodne z lokalną jurysdykcją. Jednakże zespół platformy dodał, iż prawdopodobnie nie wszystkie wymienione kryptowaluty zostaną w pełni zaakceptowane przez instytucje regulujące, czy jurysdykcje danego kraju. Ponadto, okres implementacji tych tokenów może znacznie różnić się od wstępnego terminu inicjacji.

„Jak ogłaszaliśmy we wrześniu, celem Coinbase jest świadczenie wsparcia dla wszystkich aktywów, które spełniają nasze standardy i są w pełni zgodne z lokalnym prawem. Z biegiem czasu zamierzamy zaoferować naszym klientom dostęp do ponad 90% wszystkich cyfrowych aktywów, zgodnie z obowiązującym limitem rynkowym. Aby ta wizja stała się rzeczywistością, oceniamy przyszłe aktywa w oparciu o Digital Asset Framework, aby ocenić czynniki takie jak bezpieczeństwo i zgodność projektu z naszą misją stworzenia otwartego systemu finansowego dla całego świata.” – oświadczył zespół platformy Coinbase

Poniżej znajdują się projekty kryptowalut, które zostały wyróżnione przez zespół Coinbase.

kryptowaluty
źródło: https://blog.coinbase.com/coinbase-continues-to-explore-support-for-new-digital-assets-92ba4ab7f465

Coinbase, a kryptowaluty

Platforma nie przebiera w środkach, a wdrażanie kolejnych par kryptowalut stanowi główny cel Coinbase. Niedawno dodano również wsparcie dla Ethereum Classic, Zcash, 0x i Basic Attention Token. Dodano również token o nazwie USD Coin, który jest częściowo wsparty przez Coinbase i stanowi odpowiednik Tethera, tokena opartego o kurs dolara amerykańskiego. Coinbase znany jest przede wszystkim z wysokiej pozycji na rynku Bitcoina i Bitcoin Cash. Do niedawna, giełda oferowała jedynie cztery kryptowaluty, w tym Bitcoina, Bitcoin Cash, Litecoina oraz Ethereum.

„Jedną z najczęstszych próśb, które słyszymy od klientów, jest możliwość wymiany większej ilości aktywów na Coinbase. W zeszłym miesiącu ogłosiliśmy nowy proces wyceny aktywów, zaprojektowany częściowo w celu przyspieszenia ich akceptacji. Inwestujemy również w nowe narzędzia, które pomagają ludziom zrozumieć i zbadać kryptowaluty” – oświadczyli we wrześniu na swoim blogu

Przyczyną chęci wprowadzenia dodatkowych tokenów jest wzrastająca rywalizacja w środowisku giełd kryptowalut na świecie. Coinbase świadczył usługi umożliwiające handel kryptowalutami z użyciem walut FIAT, co stawiało giełdę na wysokiej pozycji, zarówno pod względem zaufania, jak i szybkości i przejrzystości płatności.

Warto przypomnieć słowa prezesa Coinbase, który we wrześniu br. udzielił wywiadu dla portalu TechCrunch. Brian Armstrong powiedział, iż „w przeciągu 5 lat co najmniej 1 miliard osób będzie uczestniczyło w ekosystemie kryptowalut”. Ponadto, plany Armstronga w sprawie wdrażania nowych tokenów na platformę są delikatnie futurystyczne. Powiedział, iż w przyszłości Coinbase będzie wspierać „miliony różnych tokenów”.

Co sądzicie o działaniach platformy Coinbase? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze